Wybieramy jedenastkę rundy, na początek prawy obrońca

Piłkarze Ruchu Radzionków mieli okazję pokazać się w dziewiętnastu ligowych meczach oraz w trzech spotkaniach rozgrywek centralnych Remes Pucharu Polski,  w sumie więc rozegrać mogli 1980 minut.
Do drugiej tury zakwalifikowaliśmy tylko tych piłkarzy, którzy na boisku przebywali co najmniej piątą część tego czasu, i tym samym z rywalizacji odpadli zawodnicy, którzy tych minut na swoim koncie mieli za mało (Jacek Jankowski, Paweł Giel, Adam Młynek, Piotr Łopuch, Marek Kubisz i Dawid Bober), oraz oczywiście ci, którzy na boisku nie pojawili się ani razu (Piotr Adamek, Patryk Ciasnocha, Dawid Hajda, Przemysław Puchała, Tadeusz Urbainczyk oraz kontuzjowani Tomasz Rzepka i Marcin Żmuda).
Z kolei jeśli któryś z zawodników przebywał na placu gry powyżej 80% możliwego czasu, i większość spotkań rozegrał na ściśle określonej pozycji, to został on do jedenastki rundy wybrany automatycznie. W takiej sytuacji jest pozycja bramkarza (Seweryn Kiełpin), jednego ze środkowych obrońców (Jacek Wiśniewski), defensywnego środkowego pomocnika (Marcin Dziewulski) i cofniętego napastnika (Piotr Gierczak).

Z powyższych rozważań tak oto ustaliliśmy szeroką wyjściową najlepszą jedenastkę Ruchu Radzionków w rundzie jesiennej sezonu 2009/2010:

Zawodników przy danej pozycji, przy której widniej więcej niż jedno nazwisko, wypisano alfabetycznie.
Kolorami wyróżniono piłkarzy, którzy aspirują w jedenastce rundy do dwóch lub więcej pozycji.

W jedenastce rundy musi znaleźć się miejsce dla dwóch młodzieżowców (jedno miejsce, w osobie Kiełpina, jest już zajęte). Jeśli więc nie wybiorą Państwo w wyniku swoich głosowań drugiego młodzieżowca, automatycznie do jedenastki zakwalifikujemy tego, który na danej pozycji zebrał najwięcej głosów, a jeśli w ten sposób spadający z pozycji rzeczywisty zwycięzca może grać też na innej pozycji, zarządzimy sondę dogrywkową, w której skonfrontujemy go ze zwycięzcą na tej drugiej pozycji. W tych przypadkach sztucznie przegrywający zawodnik wejdzie jako dwunasty do głosowania na najlepszego piłkarza rundy.

Na początku zapraszamy do wyboru prawego obrońcy, spośród Dawida Domańskiego, Łukasza Pilca i Marcina Trzcionki.
Wybór Domańskiego lub Pilca spowoduje wykreślenie zwycięskiego nazwiska z drugiej pozycji do której są przypisani (w tym przypadku z pozycji środkowego obrońcy). Jeśli na przykład uważają Państwo, że Domański lub Pilc powinni być w jedenastce rundy, ale nie na pozycji prawego obrońcy, prosimy decydować się na znaznaczanie ich w kolejnej sondzie. Jeśli zaś chcieliby Państwo widzieć ich właśnie na prawej obronie, czas zaznaczania tych nazwisk jest właśnie teraz.

Selekcja piłkarza na tę pozycję potrwa trzy dni. Tym samym w piątek zamkniemy głosowanie i przejdziemy do wyboru partnera Wiśniewskiego w środku linii obrony.