Wyjazdem do Tychów zakończymy jutro ligowe rozgrywki

Do osiągnięcia tego “drugiego” celu wystarczy “Cidrom” w wyjazdowym meczu z rezerwą pierwszoligowego GKS-u Tychy remis. Dwa punkty straty do Ruchu mają zespoły Szombierek Bytom i Sarmacji Będzin, ale z każdą z tych drużyn mamy lepszy bilans bezpośrednich meczów, a i gdyby trzeba było stworzyć małą tabelkę z tych trzech zespołów, to także bylibyśmy na pierwszym miejscu (Ruch – 7 punktów, Szombierki – 6, Sarmacja – 4).
Żółto-czarni absolutnie nie zmierzają się jednak na stadionie w tyskich Paprocanach ograniczać tylko do jednego oczka, a walczyć będą o pełną pulę. Zwycięstwo w ostatniej kolejce byłoby przedłużeniem dobrej czerwcowej passy, i niezłym prognostykiem na czekający nas w drugiej połowie czerwca półfinał (a być może i finał) śląskiego Pucharu Polski.

Ruch w tym zadaniu będzie sobie musiał jednak radzić bez dwóch bardzo ważnych dla radzionkowskiej ofensywy zawodników. Za żółte kartki pauzować będą kapitan Marcin Trzcionka oraz Tomasz Leszczyński.

Mecz Tyskiego Sportu II z Ruchem Radzionków rozpocznie się o godzinie 17:00, a jego sędzią będzie pan Łukasz Groń z Zabrza.