Wyjazdowe przełamanie. Popis “Cidrów” w Siewierzu

Wyjazdowe przełamanie w kapitalnym stylu! Wyjeżdżamy z Siewierza z efektowną wygraną i dopisujemy sobie do tabeli trzy punkty. Brawo “Cidry”!

Trudno było spodziewać się takiej kanonady Ruchu akurat w Siewierzu. Radzionkowianie pojechali na mecz z odradzającą się wiosną Przemszą ze sporymi brakami kadrowymi. Urazy wyeliminowały z gry Adama Barana i Bartosza Nawrockiego, z przyczyn prywatnych zabrakło Kamila Kopcia, nie w pełni sił był również Tomasz Harmata, który tym razem usiadł tylko na ławce rezerwowych.

Piłkarze trenera Marcina Trzcionki jakby na przekór kłopotom z dużym animuszem zaczęli sobotni mecz. Na gola wyraźnie polował Szymon Matysek, który już w 8. minucie trafił w słupek, a w 11. – po asyście Marcina Kowalskiego – otworzył rezultat.”Cidry” – zwłaszcza przed przerwą – były tego dnia wyjątkowo skuteczne. Kolejną bramkową okazję w 20. minucie wykorzystał Rafał Otwinowski, który zamknął krótko rozegrany rzut rożny i dośrodkowanie Michała Szromka. Kiedy 6 minut później do siatki drugi raz tego dnia trafił Matysek, który skutecznie powalczył o górną piłkę z obrońcami przeciwnika stało się jasne, że tego dnia wiele złego “Żółto-Czarnym” nie może się przytrafić.

Tym bardziej, że miejscowi pozwolili rywalowi na kolejne okazje bramkowe. I choć w pierwszych 5 minutach po przerwie mieli dwie szanse po stałych fragmentach, przy których fantastycznie spisał się Rafał Strzelczyk, później “Cidry” zadały swoje dwa ciosy. Najpierw rzut karny za faul na Szymonie Cicheckim wykorzystał Michał Szromek, a później w “szesnastce” zabawił się Szymon Siwy, w 72. minucie trafiając na 5:0 dla gości. Ruch kończył mecz z szóstką młodzieżowców na boisku. Mógł nawet wygrać wyżej, ostatecznie pozwolił jednak rywalowi na honorowe trafienie. Jego autorem okazał się kapitan miejscowych, Patryk Bartusiak, ale w żaden sposób nie zmącił tym znakomitych humorach, w których – absolutnie zasłużenie – do Radzionkowa wracała ekipa trenera Marcina Trzcionki.

Przemsza Siewierz – Ruch Radzionków 1:5 (0:3)

0:1 – Szymon Matysek 11′
0:2 – Rafał Otwinowski 20′
0:3 – Szymon Matysek 26′
0:4 – Michał Szromek 54′-k
0:5 – Szymon Siwy 72′
1:5 – Patryk Bartusiak 82′

Przemsza: Rybka – Augustyn, Chmielewski (33′ Borowski), Adamiecki, Bartusiak, Kulig, Wanatowicz (81′ Wysocki), Zakharchenko, Kaminski, Timochina, Jarka (55′ Peda). Trener: Mateusz Mańdok.

Ruch: Strzelczyk – Otwinowski, Fulianty, Ćwielong, Matysek (71′ Brewczyk), Cichecki (78′ Trybel), Turczyn, Kowalski (59′ Zalewski), Gwiaździński, Szromek (82′ Szlenk). Trener: Marcin Trzcionka.