Wyjazdowo mocni! Zwycięstwo w Kamyku

Trzema punktami zamknęli ligowe wyjazdy w tym sezonie piłkarze Ruchu Radzionków. Podopieczni trenera Marcina Dziewulskiego pokonali w Kamyku Unię Rędziny 1:0.

Trener Marcin Dziewulski nie miał przed meczem zbyt szerokiego pola manewru przy ustalaniu wyjściowego składu. Wciąż ma bowiem w zespole całą grupę graczy kontuzjowanych, a za czerwoną kartkę z meczu z Unią Dąbrowa Górnicza pauzuje Kamil Kopeć. Mimo to szkoleniowiec “Cidrów” potrafił zaskoczyć miejscowych, w pierwszym składzie stawiając tym razem na Fabiana Brewczyka, który po raz pierwszy znalazł się w wyjściowej jedenastce.

17-latek bardzo szybko odpłacił się za zaufanie, już w 3. minucie otwierając wynik meczu. Brewczyk dobijał obroniony strzał Adama Barana, zdobywając w ten sposób swoją pierwszą bramkę w dorosłym futbolu.

Jak miało się okazać, był to jedyny gol w całym spotkaniu. Do przerwy Ruch przeważał, ale nie potrafił tego udokumentować drugim trafieniem. Po zmianie stron nieco więcej do powiedzenia mieli gospodarze, ale byli tego dnia wyjątkowo nieskuteczni.

Ruch wygrał z Unią Rędziny 1:0, odnosząc trzynaste wyjazdowe zwycięstwo w tym sezonie. Przed “Żółto-Czarnymi” już tylko zamknięcie sezonu. W sobotę, 11 czerwca, podejmą w Radzionkowie Śląsk Świętochłowice.

3 czerwca 2022, Kamyk, 29. kolejka IV ligi (grupa I)
Unia Rędziny – Ruch Radzionków 0:1 (0:1)

0:1 – Fabian Brewczyk 3′

Unia: Hajda – Jernaś, Kowalczyk Sz., Porochnicki, Andrzejewski, Kowalczyk M., Wiśniewski, Dobosz (75′ , Góralczyk), Klepczyński, Lach. Trener: Robert Siuda.

Ruch: Strzelczyk – Trzcionka, Otwinowski, Harmata, Turczyn – Zalewski (61′ Trybel), Baran (75′ Pietryga), Brewczyk (78′ Kuś), Gwiaździński, Piecuch – Nawrocki (85′ Matysek). Trener: Marcin Dziewulski.

Żółte kartki: Lach, Kowalczyk M., Porochnicki (Unia), Szukała (Ruch, jako rezerwowy)