Z Rędzinami w… Kamyku. Ostatnia wyprawa w sezonie

Sezon 2021/22 pomału dobiega końca. W piątkowe popołudnie po raz ostatni tej wiosny piłkarze “Cidrów” ruszą w podróż po ligowe punkty. Na boisku w Kamyku zmierzą się z Unią Rędziny.

Gospodarze, którzy korzystają z gościnności obiektu Pogoni Kamyk, są już pogodzeni ze spadkiem z ligi. Nie oznacza to jednak, że nie podejmują walki z kolejnymi rywalami. Świadczą o tym ostatnie rezultaty odnoszone przez ekipę prowadzoną przez trenera Roberta Siudę. Wyjazdowy mecz z Unią Dąbrowa Górnicza rędzinianie przegrali 3:4 po golu straconym dopiero w doliczonym czasie gry, długo stawiali też opór rezerwom Rakowa Częstochowa, wywieźli punkt z Zawiercia oraz zremisowali z Szombierkami Bytom.

Łatwo zatem “Cidrom” nie będzie. Inna sprawa, że Ruch wyjątkowo lubi w tym sezonie podbijać boiska swoich przeciwników. Nie wygrał tylko dwukrotnie – jesienią w Dąbrowie i przed tygodniem w Siewierzu. W sumie podopieczni trenera Marcina Dziewulskiego na obcym terenie wygrali aż dwanaście spotkań i do feralnego wyjazdu na Przemszę byli pod tym względem najlepsi w całej lidze.

Jesienią “Żółto-Czarni” ograli Unię Rędziny 5:0. Na rewanż jadą jednak mocno osłabieni. W starciu z doświadczonym Adrianem Klepczyńskim i spółką spróbują jednak wrócić na zwycięską ścieżkę. Początek meczu zaplanowano na 18:30. Transmisję przeprowadzi nasza klubowa telewizja, RR-TV.