Wypunktowani przez Podlesiankę

Zaskakującą porażką Ruchu zakończyło się sobotnie spotkanie z Podlesianką w Radzionkowie. “Żółto-Czarni” mimo niezłego meczu przegrali z katowiczanami 0:2.

“Cidry” drugi raz z rzędu zagrały bez swojego kluczowego pomocnika, Rafała Kulińskiego, którego z gry wyeliminowała kontuzja. W pierwszej połowie przy Knosały oglądaliśmy stosunkowo niewiele bramkowych okazji. Ruch, mimo przewagi miał kłopot z wypracowaniem klarownej szansy na objęcie prowadzenia. Ta sztuka udała się przyjezdnym. Szybko rozegrana piłka w 35. minucie trafiła do Bartosza Nowotnika, który kompletnie zaskoczył wracającego do bramki radzionkowian Rafała Strzelczyka.

Po zmianie stron radzionkowianie uparcie dążyli do wyrównania. Zwłaszcza między 60. a 75. minutą powinni choć raz trafić do siatki przeciwnika. Co prawda po ładnej, kombinacyjnej akcji futbolówkę do bramki w efektownym stylu udało się skierować Bartoszowi Nawrockiemu, ale arbiter uznał, że zawodnik “Cidrów” był na spalonym i gola nie uznał. Katowiczanie wysłali ostrzeżenie w postaci mocnego uderzenia w poprzeczkę bramki Ruchu, a w końcówce – gdy miejscowi postawili niemal wszystko na jedną kartę – wyprowadzili kontrę, po której kropkę nad “i” postawił rezerwowy Paweł Lisiński.

W kolejnym meczu “Cidry” zagrają z liderem tabeli – Rakowem II Częstochowa. Przed starciem pod Jasną Górą podopieczni trenera Marcina Dziewulskiego do pierwszego miejsca w stawce tracą siedem punktów.

Ruch Radzionków – Podlesianka Katowice 0:2 (0:1)

0:1 – Bartosz Nowotnik 35′
0:2 – Paweł Lisiński 87′

Ruch: Strzelczyk – Turczyn (83′ Siwy), Otwinowski, Harmata, Trzcionka – Pietryga (60′ Matysek), Baran (88′ Kuś), Gwiaździński – Bougduiga (83′ Piecuch), Nawrocki, Kopeć. Trener: Marcin Dziewulski.

Podlesianka: Tomanek – Żemła, Renner, Nawrot (68′ Witas), Stachoń, Kawała, Kutyła (59′ Brehmer), Niesyto, Kędzierski (89′ Pasieka), Nowotnik (75′ Lisiński), Jarnot. Trener: Damian Ostrowski.

Żółta kartka: Żemła (Podlesianka)
Sędzia: Leszek Lewandowski (Gliwice)