Z jasnym celem, czyli zapowiedź meczu z Jarotą Jarocin

Przed jesiennym pojedynkiem w Jarocinie, Ruch miał za sobą aż dziewięć rozegranych meczów, przeważnie systemem sobota – środa – sobota, z których trzy ostatnie wiązały się ze stratą punktów bądź odpadnięciem z rozgrywek Remes Pucharu Polski. Stąd radzionkowianie do Wielkopolski, na teren niepokonanej wówczas nie tylko na własnym stadionie, ale i w ogóle w rozgrywkach drużyny, udawali się z obawami o swoją formę fizyczną i mentalną. A mimo to, Ruch potwierdził swoją klasę, zwyciężając (po trafienu Adama Kompały i dwóch golach Sebastiana Gielzy, wszystkich podpartych asystami Marcina Kowalskiego) 3:2, i pozostaje jak dotąd jedną drużyną, która z Jarocina przywiozła trzy punkty.

Teraz sytuacja w ekipie żółto-czarnych jest zgoła inna. Mecze z Zagłębiem Sosnowiec i Nielbą Wągrowiec nie kończyły się przecież remisami, jak jesienią, a bardzo cennymi zwycięstwami, i to po niezłej grze. Wreszcie dla Ruchu będzie to dopiero trzeci meczu w rundzie, nie ma więc mowy o zmęczeniu. To wszystko każe w roli zdecydowanego faworyta sobotniej potyczki upatrywać zespół „Cidrów”. A do tego przecież drugi strzelec Jaroty jesienią, jedna z najaśniejszych postaci jesiennego meczu, Maciej Manelski strzela teraz gole dla Ruchu Radzionków.

Wejściówki na mecz Ruch – Jarota dostępne będą w cenie: 12 złotych – bilet normalny (z dołączonym w bonusie dukatem 4 Cidry), 7 złotych – bilet ulgowy (dzieci szkolne i młodzież ucząca się, za okazaniem ważnej legitymacji, oraz opiekunowie dzieci i młodzieży szkolnej posiadającej bilety „Mody Cider”), 2 złote – bilet dla kobiet i dzieci do lat dziesięciu.
Przypominamy o obowiązku uzupełnienia na bilecie pola imienia i nazwiska oraz numer PESEL w dwóch miejscach, co będzie kontrolowane przez ochronę na stadionie!
Zachęcamy także do wybierania bramy od strony Osiedla Stroszek i wcześniejszego przyjścia na mecz, co pomoże rozładować kolejki przy kasach, które przed tym meczem otwarte zostaną na półtora godziny przed pierwszym gwizdkiem sędziego.

Oprócz biletów w kasach zakupić będzie można karnety na rundę wiosenną w cenie 65 złotych. Wśród posiadaczy karnetów w przerwie meczu rozlosowana zostanie nagroda w postaci zaproszenia na kolację do restauracji „Figaro” w Radzionkowie w środę 7 kwietnia o godzinie 19:00 w towarzystwie wybranego przez kibiców najlepszym piłkarzem rundy jesiennej Seweryna Kiełpina.

Mecz z Jarotą to drugi etap akcji „Mody Cider” na stadionie, w której biorą udział szkoły podstawowe z Radzionkowa, z Orzecha, z Bytomia-Suchej Góry, Bytomia-Stroszka (Osiedle na wzgórzu), oraz dziewczęce gimnazjum w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Radzionkowie-Rojcy, a których uczniowie otrzymali poprzez nauczycieli bezpłatne wejściówki uprawniające do wstępu na to spotkanie, i którzy muszą zabrać ze sobą na stadion opiekuna, któremu zaś przysługuje bilet ulgowy w cenie 7 złotych.
Prosimy pamiętać, że na bilecie „Mody Cider” powinno się wypisać numer szkoły, a kupon kontrolny wrzucić należy do specjalnej oznakowanej urny znajdującej się przy każdym z wejść na stadion. Dla szkoły, która w trakcie rundy wiosennej będzie na stadionie najliczniej reprezentowana czeka nagroda w postaci sprzętu sportowego o wartości 2000 złotych.
Tym razem, w związku z nikłym zainteresowaniem przed meczem z Zagłębiem Sosnowiec, klub zrezygnował z podstawiania autokaru dla uczestników akcji „Mody Cider”.

Początek meczu Ruch Radzionków – Jarota Jarocin w dwudziestej czwartej kolejce drugiej ligi zachodniej w sobotę 3 kwietnia o godzinie 12:00.


Sponsorem meczu Ruch Radzionków – Jarota Jarocin jest:


Sponsorem kolacji z Sewerynem Kiełpinem jest: