Zapowiedź czternastej kolejki pierwszej ligi

Czternasta kolejka pierwszej ligi rozpocznie się w piątek, kiedy na boisko w Polkowicach wyjdą piłkarze Górnika i Pogoni Szczecin. Obie drużyny grają w tym sezonie w kratkę, co potwierdza ich ligowa pozycja w środku stawki. Wydaje się, że właśnie okolice szóstego miejsca to szczyt tego sezonowych możliwości jednych, jak i drugich. Jednak jeżeli dla beniaminka rozgrywek miejsce w górnej części tabeli to powód do zadowolenia, to Pogoń z pewnością gra o uniknięcie blamażu, którym byłoby zakończenie sezonu poniżej tej lokaty. Dwa punkty, które na tą chwile dzielą oba zespoły powinny nam zagwarantować dobre, wyrównane widowisko.
Na jeszcze większe emocje czekają natomiast kibice z Radzionkowa i Gliwic. Kolejne w tym sezonie śląskie derby zapowiadają się niezwykle ciekawie. Ruch to przecież drużyna, która u siebie w tym sezonie nie przegrała, a Piast to jedyny zespół w pierwszoligowej stawce, który porażki nie zaznał w żadnym z trzynastu rozegranych meczy. Wynik sobotniego spotkania jest zdecydowanie niełatwy do przewidzenia, bo jeżeli Piastunki są na fali, to Cidry mogą zagrać jak z Pogonią i pokusić się o niespodziankę, albo zawieść jak w Ząbkach i zebrać srogie lanie od gości z Gliwic. Mecze pomiędzy śląskimi drużynami, rządzą się swoimi prawami, dlatego wierzymy, że zarówno na boisku, jak i na trybunach będzie panować atmosfera, która rozgrzeje każdego, kto zdecyduje się obejrzeć to spotkanie z wysokości trybun.
Ostatnią ofiarą Piasta był Gorzowski Klub Piłkarski, który z Wodzisławia Śląskiego, gdzie swoje mecze w roli gospodarzy ryzgrywają gliwiczanie, wracał z pięciobramkowym bagażem. Tylko o jedną bramkę mniej stracili w ubiegłej kolejce piłkarze Warty Poznań. Możemy mieć nadzieję, że tym razem obie drużyny będą głodne poprawy zerowej skuteczności i na stadionie w Gorzowie Wielkopolskim zobaczymy bramki strzelane przez obie ekipy.
Meczem na szczycie możemy nazwać potyczkę Sandecji Nowy Sącz z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Obie drużyny niejednokrotnie udowadniały swoje twarde, góralskie charaktery, które w sobotnim meczu powinny być gwarancją zaciętego meczu o wysoką stawkę, jaką jest drugie miejsce w tabeli. Niejednokrotnie w tym sezonie przekonywaliśmy się również, że mecze drużyn z drugiej połowy tabeli mogą być zarówno porywające i pełne emocji, jak również nudne, bez składnych akcji i bramek. Mamy nadzieję, że tym razem mecze drużyn uplasowanych w tej części tabeli wpiszą się w ten pierwszy scenariusz.
Takie mecze obejrzymy w Kluczborku, gdzie MKS podejmie Górnik Łęczna, oraz w Wodzisławiu Śląskim, gdzie Odra podejmie gości z Ostrowca Świętokrzyskiego. Właśnie mecz Odry zakończy sobotnie zmagania pierwszoligowców.
Natomiast w niedziele czekają nas równie ciekawe spotkania. Jeszcze przed południem, w Niecieczy zobaczymy w akcji drużyny Termalicy i Floty Świnoujście. Z pewnością faworytem tego spotkania będą goście, którzy nie chcąc tracić dystansu do czołówki muszą pokazać się z jak najlepszej strony. Kolejne z niedzielnych spotkań to mecz Kolejarza Stróże z Dolcanem Ząbki. W Stróżach wciąż czekają na efekty pracy trenera Marka Motyki, a Dolcan po zwycięstwie z Ruchem Radzionków będzie chciał z pewnością udowodnić, że zasługuje na pozostanie w pierwszej lidze.
Za hit niedzieli trzeba jednak uznać spotkanie w Katowicach, gdzie przyjdzie nam oglądać dwie doskonale znane w piłkarskiej Polsce marki. ŁKS jak na razie śmiało puka do bram Ekstraklasy, ale z pewnością w tak prestiżowym meczu również GKS spróbuje udowodnić, że jest drużyną, której miejsce nie odzwierciedla możliwości zawodników.
Ostatnia w październiku kolejka rozgrywek pierwszej ligi powinna przynieść nam sporo emocji i właśnie z takim przekonaniem pozostaje nam czekać na wyniki czternastej kolejki.  

Program czternastej kolejki pierwszej ligi:

KS Górnik Polkowice – MKS Pogoń Szczecin, piątek 29 października, godzina 18:00
KS Ruch Radzionków – GKS Piast Gliwice S.A., sobota 30 października, godzina 13:00
GKP Gorzów Wielkopolski – KS Warta Poznań, sobota 30 października, godzina 13:00
MKS Sandecja Nowy Sącz – TS Podbeskidzie Bielsko-Biała, sobota 30 października, godzina 14:00
MKS Kluczbork – Górnik Łęczna S.A., sobota 30 października, godzina 14:00
MKS Odra Wodzisław Śląski S.A. – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski S.S.A., sobota 30 października, godzina 17:00
KS Termalica Bruk-Bet Nieciecza – MKS Flota Świnoujście, niedziela 31 października, godzina 11:30
KS Kolejarz Stróże – S.S.A. Dolcan-Sport Ząbki, 31 października, godzina 14:00
SSK GKS Katowice – Łódzki KS PSS S.A., 31 października, godzina 17:00