Zapowiedź jedenastej kolejki pierwszej ligi

Flota Świnoujście to z pewnością drużyna, od której przed sezonem nikt nie wymagał awansu. Jednak jak do tej pory piłkarze znad Bałtyku radzą sobie bardzo dobrze, a jak wiadomo apetyt rośnie w miarę jedzenia. W sobotę gośćmi Floty będzie ambitnie grający beniaminek z Radzionkowa. Nie da się jednak ukryć, że jak do tej pory „Cidry” radzą sobie dobrze tylko na własnym stadionie, gdzie jeszcze w tym sezonie nie przegrały, jednak w czterech dotychczasowych wyjazdowych potyczkach Ruch zdobył zaledwie trzy punkty.
Mimo, że przed nami jeszcze dwadzieścia cztery spotkania, to chyba nikt nie ma wątpliwości, że już teraz walkę o przetrwanie musi rozpocząć Dolcan Ząbki, który jak na razie zamyka pierwszoligową tabelę. Kolejną szansę na pierwsze zwycięstwo w tym sezonie piłkarze z Ząbek będą mieli w sobotę, kiedy podejmą MKS Kluczbork.
Pod kreską, która wyznacza granicę między drużynami, które w pierwszej lidze zostaną, od tych, które będą musiały pożegnać się z tą klasą rozgrywkową znajduje się cały czas Termalica Nieciecza, którą czeka trudny mecz w Katowicach. Jeśli zaznaczymy, że drużynę GKS-u wzmocnił w ostatnim tygodniu doświadczony obrońca Wojciech Szala, to o zdobycie bramki drużynie z Małopolski może być naprawdę trudno.
Meczem o sześć punktów można nazwać mecz innych drużyn z dołu tabeli, KSZO podejmie Kolejarza Stróże. W Ostrowcu Świętokrzyskim atmosfera robi się również napięta, bo KSZO ostatni mecz wygrało w sierpniu. Mimo tego nie można zbyt pochopnie skreślać szans na zwycięstwo gospodarzy tego meczu, bo goście z Stróż są z pewnością w ich zasięgu.
Podobnie zapowiada się spotkanie w Poznaniu, gdzie Warta podejmie Górnika Łęczna. Również te drużyny dzielą w tabeli zaledwie dwie pozycje na korzyść Górników.
Z pewnością niedosyt mogą czuć kibice z Szczecina i Gorzowa Wielkopolskiego, bo drużyny Pogoni i GKP już przecież gościły w czołówce tabeli, jednak teraz zajmują miejsca w środku stawki. Obie drużyny będą mogły pokazać swoją wartość w bezpośrednim pojedynku, który zostanie rozegrany w Szczecinie.
Niezmiennie wysoką, równą dyspozycję od początku sezonu prezentuje Sandecja Nowy Sącz, co musi stawiać właśnie gości w lepszym świetle podczas meczu, w którym Odra Wodzisław będzie pewnie chciała powtórzyć wynik osiągnięty w ostatniej kolejce, rozegranej w Niecieczy.
Kiedy na boisku w Łodzi rozpocznie się spotkanie ŁKS-u z Górnikiem Polkowice, będzie już wiadomo, czy pozycja wicelidera jest niezagrożona, jednak patrząc na ostatnie wyniki łodzian możemy spodziewać się ciekawego widowiska.
Wszystkie opisane spotkania rozegrane zostaną w sobotę, a w niedziele będziemy świadkami świetnie zapowiadającego się meczu. Na neutralnym terenie, choć bliższym i znanym formalnym gospodarzom meczu, w Wodzisławiu Śląskim spotkają się jedyne jak do tej pory niepokonane drużyny. Piąty w tabeli Piast Gliwice, podejmie Podbeskidzie Bielsko-Biała, czyli lider rozgrywek. Z pewnością żadna ze stron nie będzie chciała dopuścić do pierwszej porażki, co powinno nam zagwarantować prawdziwą piłkarską ucztę

Program jedenastej kolejki pierwszej ligi:

MKS Flota Świnoujście – KS Ruch Radzionków, sobota 9 października, godzina 15:00
S.S.A. Dolcan Ząbki – MKS Kluczbork, sobota 9 października, godzina 15:00
SSK GKS Katowice – KS Termalica Bruk-Bet Nieciecza, sobota 9 października, godzina 17:00
KSZO Ostrowiec Świętokrzyski S.S.A. – KS Kolejarz Stróże, sobota 9 października, godzina 17:00
KS Warta Poznań – Górnik Łęczna S.A., sobota 9 października, godzina 17:00
MKS Pogoń Szczecin – GKP Gorzów Wielkopolski, sobota 9 października, godzina 17:00
MKS Odra Wodzisław Śląski S.A. – MKS Sandecja Nowy Sącz, sobota 9 października, godzina 18:00
Łódzki KS PSS S.A. – KS Górnik Polkowice, sobota 9 października, godzina 20:00
GKS Piast Gliwice S.A. – TS Podbeskidzie Bielsko-Biała, niedziela 10 października, godzina 16:00