Zapowiedź wyjazdowego meczu ze Szczakowianką Jaworzno

Szczakowianka w rundzie wiosennej gra w kratkę nie uznając kompromisów. Najpierw dwa mecze wygrała, potem dwa przegrała, odniosła dwa zwycięstwa, by w ostatniej kolejce doznać porażki. Prawem serii, zwycięzcą jutrzejszego meczu powinien być Ruch!
Ale, jak wszyscy dobrze wiemy, tak to nie działa…

Jeśli zaś wziąć pod uwagę historię spotkań z tym przeciwnikiem w ostatnich latach, to również należałoby wskazać na radzionkowian! Dwa jedyne takie mecze rozgrywane w Jaworznie kończyły się zwycięstwami żółto-czarnych: 1:0 w czwartoligowym sezonie 2017/18, i 2:1 w sezonie 2013/14 w trzeciej lidze.
Ale, jak wszyscy dobrze wiemy, tak to nie działa…

W pięciu ostatnich meczach zainteresowanych drużyn, Ruch wygrał cztery razy (w tym 3:0 jesienią obecnego sezonu), a raz Szczakowianka – w 2018 roku w Bytomiu-Stroszku.
Aby przypomnieć sobie z kolei wcześniejsze mecze ze Szczakowianką trzeba się cofnąć do sezonu 2001/2002 do starej drugiej ligi. Ruch po spadku z Ekstraklasy w Jaworznie przegrał 2:3, a u siebie zremisował 1:1.

Po porażce z Dramą „Cidry” na pewno pałają sportową złością i chęcią odkucia się w sobotnim spotkaniu. Jednak derby powiatu tarnogórskiego podopieczni trenera Marcina Dziewulskiego przypłacili nie tylko stratą punktów, ale także ósmą – oznaczającą zawieszenie – żółtą kartką Kamila Banasia oraz kontuzjami bądź urazami kilku innych piłkarzy.

Początek spotkania zaplanowano na sobotę 1 maja na godzinę 17:00. Już teraz zapraszamy na naszą transmisję na żywo na kanale RRTV w serwisie YouTube.

Leave a comment