Dramat w końcówce. Ruch bez punktów

Ruch Radzionków przegrał z Dramą Zbrosławice 1:3. Na boisku w Ptakowicach “Cidry” objęły prowadzenie w 80. minucie, by przed końcem meczu pozwolić sobie na stratę aż trzech goli.

Sposób gry w niedzielne popołudnie w dużej mierze determinowało boisko gospodarzy. Na niewielkiej przestrzeni jedni i drudzy mieli kłopot z płynną wymianą podań. W pierwszej odsłonie nieco lepiej radzili sobie radzionkowianie, którzy pod nieobecność wykartkowanego Szymona Turczyna i kontuzjowanego Marcina Trzcionki wyszli na boisko mocno przemeblowani. Defensywa “Cidrów” długo nie pozwalała miejscowym na stworzenie zagrożenia pod swoją bramką. Piłkarze trenera Michala Farkasa oddali trzy celne uderzenia, ale i w ich przypadku trudno było mówić o klarownych okazjach na otwarcie wyniku. Ciekawie pod obiema bramkami zrobiło się dopiero w 37. minucie. Najpierw płaskim strzałem zza pola karnego w słupek trafił Szymon Siwy, po chwili – po drugiej stronie boiska – obramowanie bramki Rafała Strzelczyka obił Jakub Siwek.

Obraz gry w drugiej części długo nie ulegał zmianie. Wraz z upływem czasu “Żółto-Czarni” zaczęli jednak coraz mocniej korzystać z przestrzeni zostawianej im na połowie gospodarzy. Wreszcie w 80. minucie “Cidry” wyszły na prowadzenie. Kacper Zalewski podał piłkę do Adama Barana, skrzydłowy zagrał wzdłuż bramki, a z bliska rezultat otworzył Bartosz Nawrocki.

Goście utrzymali prowadzenie niespełna minutę. Drama po wznowieniu gry wywalczyła aut, po którym piłka trafiłą pod nogi Krzysztofa Bodzionego. Pomocnik gospodarzy zagrał przed bramkę, gdzie próbujący odciąć od podania Marcina Lachowskiego Tomasz Harmata interweniował tak niefortunnie, że wpakował futbolówkę pod poprzeczkę bramki bezradnego Strzelczyka.

Jedni i drudzy chcieli sięgnąć po pełną pulę, skuteczniejsi okazali się jednak gospodarze. W 88. minucie po rzucie wolnym Karola Pstusia z bliska do siatki Ruchu trafił Marcin Lachowski, a w ostatnich sekundach regulaminowego czasu uderzeniem z dystansu wynik na 3:1 ustalił inny z rezerwowych – Piotr Makowski.

Drama Zbrosławice – Ruch Radzionków 3:1 (0:0)

0:1 – Bartosz Nawrocki 80′
1:1 – Tomasz Harmata 81′-sam
2:1 – Marcin Lachowski 88
3:1 – Piotr Makowski 90′

Drama: Buszka – Fic (46′ Pstuś), Boryczka, Belica, Leszczyński, Chwastek, Bodziony, Pietryga (84′ Makowski), Hermasz (74′ Ptak), Jonik (63′ Lachowski), Siwek. Trener: Dariusz Dwojak.

Ruch: Strzelczyk – Cichecki, Harmata, Ćwielong, Kowalski (90′ Otwinowski) – Kopeć (53′ Baran), Gwiaździński, Siwy (58′ Zalewski), Kuliński, Szromek (78′ Piecuch) – Nawrocki. Trener: Michal Farkas.

Sędzia: Adrian Kozieł (Bielsko-Biała)
Żółte kartki: Hermasz, Chwastek, Lachowski (Drama), Kowalski (Ruch)