Bartosz Nawrocki nowym napastnikiem Ruchu. “Podejmuję wyzwanie”

Bartosz Nawrocki został nowym zawodnikiem Ruchu Radzionków. Napastnik, który ostatni sezon spędził w Śląsku Świętochłowice, podpisał z “Cidrami” roczny kontrakt.

22-letni Nawrocki trafia do Radzionkowa po udanym sezonie w barwach poprzedniego klubu. W zakończonych kilka tygodni temu rozgrywkach był najskuteczniejszym zawodnikiem Śląska, czym potwierdził swoje duże możliwości. – Ma sporo atutów, dzięki nim w poprzedniej rundzie strzelił w lidze 18 goli. Potrafi utrzymać się przy piłce, wie jak grać głową, do tego jest przebojowy, szybki i silny fizycznie – charakteryzuje nowego gracza radzionkowian trener Marcin Dziewulski.

Dla Nawrockiego to drugie “podejście” do ekipy Ruchu Radzionków. Wcześniej występował w barwach “Żółto-Czarnych” w sezonie 2017-2018, ale jako 19-latek nie zdołał wywalczyć sobie miejsca w składzie, opuszczając klub z bilansem zaledwie 150 minut rozegranych na przestrzeni 9 ligowych spotkań. Wychowanek Stadionu Śląskiego piłkarskiego doświadczenia szukał więc w RKS-ie Grodziec i Śląsku Świętochłowice. – Uważam, że wówczas nie otrzymałem w pełni szansy zaistnienia, ponadto Robert Wojsyk był w fenomenalnej formie i trudno było wygrać z nim rywalizację dlatego może tej szansy nie otrzymałem. Dzisiaj Robert nadal jest ważną postacią w drużynie tyle, że ja już podejmuję wyzwanie i nie zamierzam siedzieć na ławce rezerwowych bo już się na niej w przeszłości nasiedziałem – deklaruje Nawrocki.

– Pamiętam Bartka z czasu jego poprzedniego pobytu w Radzionkowie. Już wówczas dobrze rokował. Teraz okrzepł, po kilku sezonach jest lepszym zawodnikiem i wierzę, że jako taki dobrze wpasuje się do naszej szatni, stając się dla niej wartością dodaną – przekonuje trener Dziewulski.