Rafał Kuliński piłkarzem Ruchu Radzionków. “Drużyna z ambitnymi celami”

Rafał Kuliński został nowym zawodnikiem Ruchu Radzionków. 26-letni środkowy pomocnik podpisał z “Cidrami” 2-letnią umowę.

Kuliński trafia do “Cidrów” z III-ligowego Gwarka Tarnowskie Góry. W ubiegłym sezonie był czołową postacią drużyny prowadzonej przez trenera Krzysztofa Górecko. Rozegrał 30 ligowych meczów, w których zdobył 6 goli. – Wykorzystaliśmy okazję i możliwości wiedząc, że Rafał po zakończeniu sezonu został wolnym zawodnikiem. Przedstawiliśmy mu swoją wizję drużyny, sprawy potoczyły się szybko i został naszym graczem – mówi trener Marcin Dziewulski.

Co przekonało Kulińskiego do przyjęcia oferty z Radzionkowa? – Duża w tym rola trenera Marcina Dziewulskiego, który mnie namawiał do przejścia do drużyny z ambitnymi celami. Również prezes Witold Wieczorek szybko ustalił ze mną warunki kontraktowe. Wiem, że zespół ma grać w każdym meczu o 3 punkty i to jest dla mnie wystarczająca motywacja – zapewnia nowy nabytek “Cidrów”.

Kuliński wniesie do szatni duże doświadczenie. W swoim CV ma I-ligowe występy w barwach GKS-u Katowice, na szczeblu centralnym reprezentował również katowicki Rozwój, regularnie grał także w III-ligowych Szombierkach i w Gwarku Tarnowskie Góry.

– W Tarnowskich Górach był liderem środka pola i myślę, że ta pozycja to dla niego najlepsze środowisko. Jego atutem jest operowanie piłką. Często jest pod grą, potrafi ją regulować. Powinien wnieść dużą jakość do szatni i stać się konkurencją dla nowych kolegów z zespołu, którzy również prezentują wysoki poziom – charakteryzuje nowego gracza szkoleniowiec “Cidrów”.