Bez goli, ale z punktem

Dopisujemy pierwszy punkt w tabeli. Ruch remisuje w Kłobucku ze Zniczem 0:0. Przez zdecydowaną większość meczu “Cidry” zdominowały gospodarzy, ale nie potrafiły wykorzystać nawet najlepszych okazji na gole.

Ruch od początku był zespołem próbującym odbierać rywalowi piłkę jeszcze na jego połowie i tam długimi fragmentami prowadzącym grę. Radzionkowianie mieli jednak problem z finalizowaniem swoich akcji – ich uderzenia były blokowane przez miejscowych, co przekładało się na kolejne rzuty rożne, ale nie dawało prowadzenia. Nie obyło się bez kontrowersji – po dwójkowym ataku Szymona Matyska i Marcina Kowalskiego ten drugi został sfaulowany wychodząc na czystą pozycję, arbiter pokazał jednak zawodnikowi Znicza jedynie żółtą kartkę, pozwalając miejscowym na kontynuowanie gry w komplecie.

5 minut po zmianie stron wydawało się, że “Cidry” otworzą wreszcie wynik meczu. W narożniku pola karnego gospodarzy faulowany był Piotr Kwaśniewski, a sędzia podyktował rzut karny. Do “jedenastki” podszedł Szymon Matysek, ale jego intencje wyczuł Piotr Paliwoda, broniąc uderzenie młodego napastnika.

Radzionkowianie nie rezygnowali z gry o pełną pulę, a kolejną doskonałą okazję na gola miał Michał Szromek, który jednak po dośrodkowaniu z lewej strony boiska uderzył prosto w bramkarza gospodarzy. Mecz zakończył się bez goli i z niedosytem u gości, choć w końcówce to oni mogli mówić o szczęściu. Najpierw przed stratą gola ratował ich Rafał Strzelczyk, a w doliczonym czasie gry piłka wylądowała na poprzeczce jego bramki.

W kolejnym spotkaniu “Cidry” zagrają na swoim boisku z Zagłębiem II Sosnowiec. Mecz odbędzie się w kolejną sobotę o godzinie 17:00.

Znicz Kłobuck – Ruch Radzionków 0:0

Znicz: Paliwoda – Pałyga, Korczak, Kasprzyk, Wolski (46′ Abderrazzaq), Soluch (46′ Jura), Chłód, Sitek (67′ Dulikowski), Dushkin (59′ Kosin), Kmieć (90′ Bartoszek), Ogłaza. Trener: Adrian Pluta.

Ruch: Strzelczyk – Turczyn, Harmata, Fulianty, Ćwielong – Kwaśniewski, Siwy (87′ Dudziński), Gwiaździński, Zalewski (77′ Brewczyk), Kowalski (72′ Sadlak) – Matysek (57′ Szromek). Trener: Marcin Trzcionka.

Żółte kartki: Dushkin, Ogłaza, Soluch (Znicz), Fulianty, Brewczyk (Ruch)
Sędzia: Michał Ficiński