Pora ruszyć z miejsca. Ruch jedzie do Kłobucka

Dwa mecze i brak punktów na ligowym koncie powoduje złość i rozczarowanie początkiem sezonu w ekipie “Żółto-Czarnych”. Ruch z wiarą w przełamanie zagra w najbliższą sobotę w Kłobucku z miejscowym Zniczem.

Drużyna spod Częstochowy na IV-ligową mapę wraca po dwóch latach nieobecności. Dwa sezony temu żegnała się z nią jako… jedna z czołowych ekip w stawce. Znicz w rozgrywkach 2020/21 uplasował się na drugim miejscu w tabeli, by po zakończeniu zmagań obwieścić wycofanie z ligi.

Kilka miesięcy temu kłobucczanie świętowali powrót na najwyższy szczebel śląskiej piłki. W cuglach wygrali częstochowsko-lubliniecką grupę okręgówki, z dorobkiem 77 punktów aż o 19 oczek wyprzedzając drugich w stawce Zielonych Żarki. Mimo to w środowisku piłkarskim znów pojawiły się plotki o tym, że beniaminek w lidze nie wystartuje. –

Wspólnie ustalono poziom współpracy i wsparcia miasta w zakresie udziału klubu w rozgrywkach czwartej ligi. – “Podczas spotkania w dniu 21 lipca 2023 r. Burmistrza Kłobucka z Prezesem MLKS Znicz Kłobuck postanowili wspierać się w zakresie działalności Klubu, który będzie promował miasto Kłobuck poprzez sport. Prezes Andrzej Zalski poinformował, że Klub przystąpi do rozgrywek IV ligi – wszyscy zawodnicy zostali zgłoszeni i uprawnieni do gry” – poinformował klub w swoim oświadczeniu.

Znicz IV ligę rozpoczął, ale od… falstartu. Na przywitanie przegrał aż 0:6 z MKS-em Myszków w meczu rozgrywanym na swoim bocznym, świeżo zgłoszonym do rozgrywek z powodu remontu głównego obiektu boisku. Trzy dni później niewiele jednak brakowało, by beniaminek sięgnął po punkty na trudnym terenie Rozwoju w Katowicach. Miał kilka świetnych okazji na to, by sięgnąć nawet po zwycięstwo, ostatecznie jednak po bramce straconej w doliczonym czasie gry wyjechał ze stolicy województwa z niczym.

Nastroje w Kłobucku podobne zatem do tych, panujących w Radzionkowie. Jedni i drudzy w sobotę będą szukali odbicia od dołu ligowej tabeli. Ruch zagra osłabiony brakiem kontuzjowanych Rafała Otwinowskiego i Bartosa Nawrockiego.

Początek spotkania w Kłobucku w sobotę o godzinie 17:00.