Górnik Bobrowniki pucharowym rywalem Ruchu

W drugiej rundzie Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Bytom zagramy z Górnikiem Bobrowniki Śląskie.

Nasz pucharowy przeciwnik w tym sezonie w lidze rywalizuje z rezerwą “Cidrów”. Ekipa z Bobrownik A-klasowe rozgrywki zaczęła od wysokiej wygranej na boisku Andaluzji Brzozowice, zwyciężając 7:0. Do II rundy Pucharu awansowali zaś dzięki skromnej (2:1) wygranej z ligowym konkurentem – Unią Strzybnica.

W sezonie 2022/23 ekipa z tarnogórskiej dzielnicy – dzięki 3. miejscu w lidze – wywalczyła sobie prawo do gry w barażach o udział w okręgówce. Tam poległa z Orkanem Dąbrówka przegrywając 1:6. Latem “Górnicy” dokonali kilku zmian w składzie, sprowadzając m.in. świetnie znanych w Radzionkowie Kamila Banasia i Damiana Czibę.

Ostatni raz radzionkowianie spotkali się z Górnikiem w Pucharze niemal dokładnie dwa lata temu. Wówczas wygrali 7:0, a bramkowym łupem podzielili się Bartosz Nawrocki, Szymon Siwy, Adam Baran, Andrzej Piecuch i Robert Wojsyk.

Jak będzie tym razem? Przekonamy się w środę, 30 sierpnia. Wstępny terminarz zakłada, że mecz rozpocznie się o godzinie 17:30 na boisku w Bobrownikach.