Buchcik i Zając nie zagrają już w Ruchu. Dyr ze zgodą na testy.

Niewykluczone, że radzionkowską drużynę opuści także Tomasz Dyr. Lewy obrońca, który od października podejmie dzienne studia we Wrocławiu, otrzymał zgodę na tygodniowe testy w trzecioligowym zespole rezerw Miedzi Legnica. Jeśli się tam sprawdzi, to prawdopodobnie zostanie do Legnicy wypożyczony na rok.

Zapadły także decyzje odnośnie testowanych zawodników w sparingu z Szombierkami Bytom. Sztab szkoleniowy przekonał do siebie młody defensywny pomocnik Jakub Łabojko z Piasta Gliwice (w poprzednim sezonie włączony był do pierwszej drużyny wicemistrza Polski), który w najbliższych dniach powinien zostać piłkarzem Ruchu. Przez nabliższy tydzień trener Damian Galeja przyglądał się będzie jeszcze wychowankowi Ruchu Radzionków, nominalnemu środkowemu pomocnikowi, mogącemu grać także na lewej obronie, Danielowi Skalskiemu (Ruch Chorzów) oraz prawemu obrońcy Bartoszowi Borowcowi z GTV Stadionu Śląskiego Chorzów.
Czwarty testowany zawodnik, pomocnik Bartosz Pawlyta (GTV Stadion Śląski), zakończył swoje testy, i w drużynie żółto-czarnych nie zagra.