Burmistrz Radzionkowa: “Ruch był ostoją naszej tożsamości”

Radzionków świętuje w tym roku 25-lecie odzyskania praw miejskich. Usamodzielnienie miasta zbiegło się z historycznym awansem Ruchu do piłkarskiej ekstraklasy. – Przez 23 lata, gdy miasta Radzionków nie było, klub był ostoją jego tożsamości. Wszyscy się z tym Ruchem utożsamiali – podkreśla Burmistrz Miasta, Gabriel Tobor.

Sternik naszego miasta udzielił obszernej wypowiedzi przed kamerą RR-TV. Gabriel Tobor, który już przy okazji uroczystych obchodów 25-lecia odzyskania praw miejskich przez Radzionków podkreślał rolę “Cidrów” w tym historycznym wydarzeniu, opowiedział o znaczeniu naszego klubu dla całego miasta. – To był przełomowy moment dla Radzionkowa na kolejne dziesiątki lat! Dziś widzimy różnicę między tym, gdy byliśmy częścią dużego, obciążonego przez przemysł miasta a tym, gdy jako samodzielne miasto dynamicznie się rozwijamy (…). Pierwsze spotkanie Radzionkowskiego Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego odbyło się w siedzibie Ruchu. Rola klubu w tych wydarzeniach cały czas się przewija – wspomina Garbriel Tobor.

– To wszystko stało się, gdy Ruch był u swojego szczytu. Przez 23 lata gdy miasto nie było samodzielne, był ostoją jego tożsamości. Wszyscy się z tym klubem utożsamiali. Jednym z czynników, który doprowadził do tego, że miasto się odrodziło byli ludzie i atmosfera wokół Ruchu – przyznaje burmistrz Radzionkowa.

Zachęcamy do wysłuchania rozmowy z Burmistrzem Gabrielem Toborem, dostępnej na naszym kanale Youtube.