Leon Fulianty nowym zawodnikiem Ruchu

Leon Fulianty został nowym zawodnikiem Ruchu Radzionków. 22-letni defensor trafia do „Żółto-Czarnych” z III-ligowego Pniówka Pawłowice.

Fulianty jest środkowym obrońcą, jako lewonożny zawodnik może występować również na boku defensywy oraz w roli defensywnego pomocnika. Piłkarskich podstaw uczył się w Anglii, gdzie wraz z rodzicami wyjechał w wieku 7 lat. Grał dla St. Neots Town F.C.. Potton United i Eunice Huntingdon FC. Po powrocie do Polski trafił do Polonii Bytom, w której zadebiutował na III-ligowych boiskach. Karierę na tym szczeblu rozgrywkowym kontynuował w Pniówku Pawłowice. W makroregionie rozegrał łącznie 34 ligowe mecze.

– Leon to cenne uzupełnienie linii defensywnej. Obrońca z lewą nogą, który był bardzo potrzebny do wzmocnienia konkurencji nie tylko w środku defensywy, ale też na kilku innych pozycjach. Wierzę, że okaże się solidnym wzmocnieniem dla całej drużyny i potwierdzi to, co zdążyłem u niego zaobserwować oraz dobre opinie na swój temat – mówi trener Marcin Trzcionka.

Fulianty związał się z „Cidrami” kontraktem obowiązującym do końca roku 2023. Witamy na pokładzie i trzymamy kciuki za naszego nowego gracza.