“Cidry” nie dogoniły Dramy w Zbrosławicach

Drużyna Ruchu Radzionków przegrała swój inauguracyjny mecz z Dramą w Zbrosławicach. Na przywitanie sezonu 2023/24 podopieczni trenera Marcina Trzcionki ulegli gospodarzom 1:2.

Gospodarze lepiej zaczęli to spotkanie i szybko przekuli przewagę na pierwszego gola. Błąd defensywy “Cidrów” wykorzystał Marek Ptak, który dostał podanie w pole karne i precyzyjnym uderzeniem w kierunku dalszego słupka pokonał Rafała Strzelczyka.

Kilka minut później mogło być już 2:0 dla miejscowych. Tym razem w sytuacji sam na sam skórę kolegom z drużyny uratował golkiper “Cidrów”. Wraz upływem czasu mecz wyglądał na coraz bardziej wyrównany. Ruch miał jednak problemy z kreowaniem okazji strzeleckich. Jedyną konkretną, ale za to niemal wymarzoną szansę miał Michał Szromek. Napastnik “Cidrów” tuż przed przerwą wykonywał rzut karny po tym, jak Krystian Mitas sfaulował Marcina Kowalskiego. 22-latek pomylił się jednak o centymetry, piłka po jego uderzeniu z “jedenastki” trafiła w słupek, a sytuacyjna poprawka Szymona Matyska okazała się niecelna.

6 minut po zmianie stron gospodarze zadali drugi tego dnia cios. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego czekający na piłkę na bliższym słupku Adam Fic głową skierował futbolówkę do siatki Strzelczyka. Ruch nie rezygnował jednak z walki o punkty, a im bliżej było końca spotkania, tym konkretniejsi pod bramką Mitasa stawali się goście. Wreszcie w 84. minucie z rzutu wolnego mocno uderzył Szymon Matysek, bramkarz Dramy odbił piłkę pod nogi nadbiegajacego Damiana Dudzińskiego, a rezerwowy “Żółto-Czarnych” dał swojemu zespołowi gola kontaktowego.

Wydawało się, że “Cidry” są w stanie doprowadzić w sobotę do wyrównania. Na bramkę gospodarzy sunęły kolejne ataki. Dwa razy bliski pokonania Krystiana Mitasa był debiutujący w barwach radzionkowian Piotr Kwaśniewski, w kolejnej sytuacji po dośrodkowaniu Szymona Turyczna piłki przed pustą bramką przeciwnika nie sięgnął Kacper Zalewski. Ruch robił co mógł, by wywieźć ze Zbrosławic choć punkt, ale trzy minuty doliczonego czasu gry nie wystarczyły.

Ruch okazję do rehabilitacji będzie mieć już w najbliższy wtorek. O godzinie 17:00 na boisku przy Knosały “Cidry” będą podejmować Victorię Częstochowa.

Drama Zbrosławice – Ruch Radzionków 2:1 (1:0)

1:0 – Marek Ptak 9′
2:0 – Adam Fic 51′
2:1 – Damian Dudziński 84′

Drama: Mitas – Dyląg, Boryczka, Fic, Hałgas, Chwastek (89′ Cwajna), Pietryga, Kuliński (78′ Skała), Ptak (69′ Hermasz), Siwek (46′ Spende), Jonik (69′ Lachowski). Trener: Dariusz Dwojak.

Ruch: Strzelczyk – Turczyn, Harmata, Fulianty, Ćwielong – Kwaśniewski, Szromek (55′ Zalewski), Gwiaździński (66′ Brewczyk), Sadlak (55′ Siwy), Kowalski (74′ Dudziński) – Matysek. Trener: Marcin Trzcionka.