Po Dramie czas na Victorię

Szybkim tempem rozpoczyna się sezon 2023/24 u śląskich IV-ligowców. Ruch Radzionków ledwie zamknął temat meczu z Dramą w Zbrosławicach, a już szykuje się do domowego starcia z Victorią Częstochowa. “Żółto-Czarni” mierzą w pierwsze punkty w rozgrywkach.

Choć inauguracja w przypadku “Cidrów” nie należała do udanych, piłkarze trenera Marcina Trzcionki ze Zbroslawic przywieźli również kilka pozytywnych wniosków. Po pierwsze udowodnili, goniąc wynik w meczu z Dramą, że stać ich na walkę do ostatnich sekund. Po drugie kadra – choć dość wąska – pełna jest rywalizacji. Młodzież, która w sobotę wchodziła na plac gry w roli rezerwowych pokazała się z dobrej strony dowodząc, że drzemie w niej spory potencjał. Teraz atuty pora przekuć w trzy punkty zwłaszcza, że radzionkowianie we wtorek będą mogli liczyć na wsparcie kibiców.

Swoje oczekiwania co do meczu w Radzionkowie mają jednak również piłkarze Victorii. Częstochowianie po dobrym meczu zgarnęli w weekend komplet punktów w starciu z czołową ekipą ubiegłego sezonu, Rozwojem Katowice. Po indywidualnej akcji zakończonej golem autorstwa rezerwowego Bartosza Kiełkowicza piłkarze trenera Adriana Pasieki odprawili z kwitkiem młodzież ze stolicy województwa. – Jedziemy do Radzionkowa po zwycięstwo – odważnie zapowiedział po końcowym gwizdku szkoleniowiec Victorii.

Goście będą chcieli zrewanżować się radzionkowianom za wiosenną porażkę przy Knosały. W kwietniu “Cidry” wygrały 2:1. Wynik otworzył Bartosz Nawrocki, a decydujący cios w końcówce zadał Michał Szromek. Od tego momentu w Częstochowie sporo się jednak zmieniło. Victorię opuściło siedmiu zawodników, których zastąpiła piątka świeżo sprowadzonych graczy. Wśród nich m.in. Adrian Błaszkiewicz – defensor, który w ubiegłym sezonie pełnił rolę kapitana III-ligowego MKS-u Kluczbork.

Początek spotkania Ruchu Radzionków z Victorią Częstochowa we wtorek o godzinie 17:00. Przed mecze będzie można nabyć karnety na rundę jesienną. Zapraszamy!