Ciekawostki po meczu inaugurującym sezon

Bartosz Kucharski zagrał w sobotę swój oficjalny 70 mecz w barwach Ruchu Radzionków. A przepuszczony w 54 minucie gol zakończył jego passę meczów bez straty bramki na stadionie Górnika Piaski. Łącznie był tam niepokonany od 324 minut.

Dla Tomasza Harmaty mecz w Piaskach był 20 oficjalnym spotkaniem w drużynie Ruchu. A zdobyta bramka, pierwsza w sezonie dla nas, jego już czwartą. Oznacza to, że statystycznie ten obrońca trafia do bramki rywali co pięć meczów. Poprzednim defensorem Ruchu, który wykazywał się podobną skutecznością był Andrzej Buchcik. Jego średnią był gol co 4,25 meczu.

Z przytupem do Ruchu powrócił Damian Sadowski, zaliczając asystę po świetnej akcji przy drugim golu. Łącznie z poprzednim pobytem w Radzionkowie było to już jego czterdzieste podanie otwierające partnerom drogę do bramki.

Od gola i asysty sezon rozpoczął Robert Wojsyk. Do tej pory w barwach Ruchu tylko raz równie udanie otworzył rundę, a miało to miejsce w pierwszym jego meczu dla “Cidrów”, w inaugurującym rundę wiosenną sezonu 2014/2015 spotkaniu wyjazdowym z RKS Grodziec.

Bartosz Nawrocki meczem w Czeladzi-Piaskach zadebiutował w Ruchu Radzionków.

Ruch Radzionków ostatni raz sezon otworzył remisem w 2013 roku. Wówczas po jednym sezonie przerwy po wycofaniu klubu z pierwszej ligi, na inaugurację rozgrywek trzeciej ligi opolsko-śląskiej “Cidry” podzieliły się u siebie punktami ze Startem Namysłów.