Ciekawostki po meczu z Agroplonem

Kevin Rocki przeciwko drużynie z Głuszyny zagrał po raz dziesiąty w żółto-czarnych barwach.

Dla Marcina Trzcionki pech, który spotkał go w postaci bramki samobójczej, nie był pierwszym. Trefienie do własnej siatki już raz mu się przydarzyło – dziesięć lat temu w meczu z Zawiszą Bydgoszcz przy Narutowicza.

Kamil Banaś, autor jedynego gola (drugiego w tym sezonie w lidze, a czwartego licząc z pucharem) w meczu z Agroplonem, dostał swoją dwudziestą żółtą kartkę w Ruchu Radzionków, a w tym sezonie już szóstą. Tym samym wespół z Marcinem Trzcionką jest najczęściej karanym żółtkiem zawodnikiem „Cidrów” w trzeciej lidze.

Żółta kartka, którą w tym spotkaniu obejrzał Mateusz Hermasz była jego ogółem dziesiątą w całej historii gry w Radzionkowie.

Kartka otrzymana w sobotę przez Marcela Gieronia była jego czwartą ligową w tym sezonie, a to oznacza, że w meczu z Górnikiem II Zabrze będzie pauzował.

Michał Szromek w swoim szóstym występie dla Ruchu zaliczył pierwszy mecz rozegrany od pierwszej do ostatniej minuty.

Po ośmiu meczach opuszczonych przez kontuzję, w końcu z ławki na boisku pojawił się Robert Wojsyk. Jak ważny jest to powrót, najlepiej niech świadczy fakt, że dotąd w tym sezonie zawsze, gdy był zdrowy rozpoczynał mecz w wyjściowej jedenastce.

Przegrana z Agroplonem była już trzecią przy Knosały, po tym, jak żółto-czarni wcześniej ulegli kolejno Gwarkowi Tarnowskie Góry i Warcie Gorzów Wielkopolski. Trzy z rzędu porażki na swoim boisku Ruchowi ostatni raz przytrafiły się w końcówce pierwszoligowego sezonu 2010/11. Ruch przegrywał wówczas po 0:1 z Flotą Świnoujście, Dolcanem Ząbki i Wartą Poznań.

Niestety seria porażek po sobocie przedłużyła się aż do pięciu spotkań. Jest to najgorszy wynik w ostatnim trzydziestoleciu, z którego posiadamy komplet wyników. Nie mamy wiedzy czy pięć przegranych z rzędu miało miejsce wcześniej.

W efekcie Ruch obsunął się w tabeli na czternaste miejsce, które najprawdopodobniej oznaczało będzie spadek do ligi czwartej, gdyż drugoligowcom zostały do rozegrania tylko dwie kolejki, a trzy ostatnie miejsca zajmują śląskie zespoły, ze sporą stratą do miejsc bezpiecznych. Do pewnej utrzymania dwunastej pozycji radzionkowianie tracą tylko trzy punkty, choć z zajmującą to miejsce Foto-Higieną Gać mają gorszy bilans bezpośrednich meczów.

Sponsorem meczu Ruchu z Agroplonem Głuszyna była firma: