Ciekawostki po meczu z Polonią

Mateusz Nowara, który pojawił się na boisku w drugiej połowie spotkania z Polonią Łaziska Górne, zagrał swój trzydziesty oficjalny mecz w barwach Ruchu Radzionków.

Takim samym wynikiem w żółto-czarnych barwach legitymizuje się także Karol Kajda, który po powrocie do Ruchu po raz pierwszy (także wchodząc na boisko z ławki rezerwowych) pokazał się w tym spotkaniu kibicom. Jego mecz numer dwadzieścia dziewięć miał miejsce… w czerwcu 2009 roku.

Kamil Kopeć w sobotę zadebiutował w drużynie „Cidrów”.

Kamil Banaś otrzymał swoją dziesiątą żółta kartkę.

Zachowując czyste konto w meczu z Polonią radzionkowianie przerwali fatalną passę aż dziesięciu kolejnych oficjalnych meczów (a nawet piętnastu – licząc z letnimi sparingami) ze straconą przynajmniej jedną bramką. Ta zła seria rozpczęła się 21 maja w Pankach.

A gdyby wziąć pod uwagę sparingi w okresie przygotowawczym, to Andrzej Piecuch, także debiutujący w sobotę w oficjalnym spotkaniu po przerwie na grę w innych zespołach, ustalając wynik, strzelił swojego trzeciego gola dla Ruchu tego lata, tym samym… jest jak na razie w tym sezonie najbardziej bramkostrzelnym piłkarzem naszej drużyny.