Statystyki z meczu z Polonią Łaziska Górne

W przekroju całego spotkania obie drużyny oddały niemal identyczną liczbę strzałów (14 do 13). Nieco częściej w światło bramki trafiali jednak goście (7), a radzionkowianie paradoksalnie rywalizację tę przegrali w pierwszej, lepszej dla nich połowie, kiedy bramka zdobyta z rzutu karnego były jednym ich celnym strzałem. Warto podkreślić, że statycznie co trzecie uderzenie Ruchu w światło bramki (6) kończyło się w sobotę golem.

Niemal równa jest także statystka rzutów rożnych (4 do 5). W pierwszej połowie gry częściej wykonywali je gospodarze, w drugiej goście.

Broniący wyniku Ruch starał się ustawiać wielu zawodników za linią piłki, i w tym chyba upatrywać należy tego, że ani razu nie udało się im złapać rywala na pozycji spalonej. Sami radzionkowianie palili swoje akcje cztery razy.

Jak duże problemy sprawiała “Cidrom” drużyna rywali pokazuje też liczba fauli. Radzionkowianie przewinili osiemnaście razy, przy “tylko” trzynastu faulach gości. Obie drużyny jednak często zagrywały nieprzepisowo w pobliżu własnej bramki, o czym najpiej świadczy nie tylko rzut karny, który otworzył wynik, ale też liczne rzuty wolne kończące się bezpośrednim strzałem bądź dośrodkowaniem przed bramkę.

Ruch Polonia
strzały ogółem 14 13
strzały celne 6 7
spalone 4

0

rzuty rożne 4 5
faule 18 13