Ciekawostki po wygranej z Myszkowem

Rafał Strzelczyk nie przepuścił piłki do siatki od sześciu meczów (a dokładnie od 544 minut minut), tym samym już dawno wyraźnie poprawił swoje najlepsze osiągnięcie w bramce Ruchu. W sezonie 2015/2016 zachowywał czyste konto przez 326 minut, w co jednak wliczyły się mecze pucharowe, i co miało miejsce w dość znacznych odstępach czasowych. Ogółem kończył bez straty bramki ponad połowę swoich meczów dla “Cidrów” (dwadzieścia trzy z czterdziestu czterech).

Damian Sadowski w swoim sto szóstym występie dla Ruchu po raz pięćdziesiąty asystował przy golu dla swojej drużyny.

Indywidualnym wydarzeniem meczu w Myszkowie był jednak z pewnością dwieście pięćdziesiąty występ Marcina Trzcionki w barwach Ruchu Radzionków! W tym czasie obecny kapitan “Cidrów” zanotował na swoim koncie dwadzieścia trzy bramki i czterdzieści cztery asysty, a zaliczył je na boiskach pierwszej, drugiej, trzeciej i czwartej ligi, debiutując w 2006 roku. Dokładnych statystyk piłkarzy sprzed lat nie posiadamy, ale przyjąć śmiało możemy, że ostatnim piłkarzem Ruchu, który osiągnął i przekroczył taką liczbę meczów był Marian Janoszka.

Jedenaście zwycięstw z rzędu to już tylko jeden mecz od wyrównania nieoficjalnego rekordu dwunastu kolejnych wygranych osiągniętych w 2009 roku w trzeciej lidze!
Sześć spotkań bez straty bramki to taki sam wynik, jaki Ruch osiągnął w czwartej lidze w sezonie 2007/2008. W latach późniejszych taka seria żółto-czarnym zdarza się po raz pierwszy! Nieoficjalnym rekordem jest osiem takich meczów z końcówki czwartoligowego sezonu 2006/2007.

Siódme zwycięstwo w siódmym wiosennym meczu oznacza nieoficjalny najlepszy początek rundy rewanżowej!

Dwudziesty drugi z rzędu mecz ze strzeloną co najmniej jedną bramką w jednym sezonie w lidze to także nieoficjalny rekord klubu!

Sobotnia wygrana to czwarta z rzędu wiktoria na wyjeździe. W tym i w poprzednim sezonie taka passa nie miała miejsca. W sezonie 2015/2016 “Cidry” wygrały z rzędu sześć wyjazdowych meczów.

Przewaga Ruchu nad drugą w tabeli Przemszą Siewierz wynosi po dwudziestej drugiej kolejce dziesięć punktów (w praktyce jedenaście, bo Ruch ma lepszy bilans meczów bezpośrednich z tym rywalem). Dokładnie taką samą przewagę nad ówczesnym wiceliderem Przyszłością Ciochowice radzionkowianie po tylu rozegranych meczach posiadali w sezonie 2014/2015. Wówczas jednak mieli na swoim koncie pięćdziesiąt jeden punktów, czyli dwa mniej niż obecnie.

Wyjaśnienie:
W każdym przypadku mówimy o nieoficjalnych rekordach. Redakcja strony dysponuje jedynie kompletem wyników ligowych od sezonu 1990/91. Nie są więc brane pod uwagę wyniki z lat wcześniejszych, które są niekompletne lub których w ogóle brak.