Czas na derby! Piłkarskie święto przy Knosały

Przed nami kulminacyjny moment ligowej wiosny w Radzionkowie. Na tym etapie sezonu ważą się losy tego, kto w przyszłym sezonie zagra w I Lidze Śląskiej. O cenne punkty zawalczy Ruch i Szombierki Bytom – dwie najbardziej uznane marki na IV-ligowym “podwórku”.

Zdecydowanie bardziej komfortowo przed sobotnim wieczorem mogą czuć się radzionkowianie. Podopieczni trenera Marcina Trzcionki udanym startem wiosny zbudowali sobie solidną zaliczkę nad 11, niedającym gwarancji utrzymania miejscem. Humory popsuły jednak “Żółto-Czarnym” wyniki dwóch ostatnich spotkań – najpierw zgubione punkty przed własną publicznością z Orłem Miedary, później wypuszczenie z rąk wygranej zdobyczy w Katowicach ze Spartą. Po 21 seriach gier Ruch ma na koncie 32 punkty, które pozwalają mu na zajmowanie szóstej lokaty w tabeli.

Zgoła inaczej wygląda dziś sytuacja “Zielonych”. Tu o udanej wiośnie póki co mowy nie ma – od początku roku podopieczni trenera Łukasza Berety uciułali tylko 3 punkty. Mniejszym dorobkiem za ten okres dysponuje tylko Szczakowianka. Taki obrót spraw, oraz 12., zagrożone spadkiem miejsce z 5-punktową stratą do czołowej “dziesiątki” sprawiły, że w tym tygodniu przy Frycza-Modrzewskiego nastąpiła zmiana na stanowisku szkoleniowca. Beretę zastąpił doskonale znany z gry i pracy dla Szombierek Sebastian Gawełczyk.

W pierwszym meczu obu drużyn nie oglądaliśmy goli. Ruch kończył go jednak z niedosytem, bo ostatnie dwadzieścia kilka minut grał z przewagą jednego gracza po czerwonej kartce dla Jakuba Szczepanika, a w doliczonym czasie mieli na nodze “piłkę meczową”. Najlepszym strzelcem “Zielonych” jest Kamil Moritz z 12 trafieniami. 4 gole zdobył Hubert Tylec, a 3 wspomniany już Szczepanik.

Sobotni mecz, rozgrywany o symbolicznej dla obu klubów godzinie 19:19, zapowiada się na fantastyczne widowisko. Jesteśmy pewni, że obie drużyny zrobią co w ich mocy, by sięgnąć po komplet punktów. Atmosfera będzie prawdziwie derbowa, dlatego fanów “Cidrów” gorąco zapraszamy na trybuny i zachęcamy do wsparcia dla “Żółto-Czarnych”!