Pierwsza porażka w roku. Ruch przegrał w Katowicach

Drużyna Ruchu Radzionków poniosła pierwszą w tym roku, ligową porażkę. Podopieczni trenera Marcina Trzcionki zostawili punkty w Katowicach, choć długo układali mecz po swojej myśli.

Ekipa “Żółto-Czarnych” do stolicy województwa pojechała jako niepokonana, a zarazem druga najlepiej punktująca od początku rundy rewanżowej drużyna. Poprzeczka wisiała jednak wysoko, bo rywalem radzionkowian był lider tabeli wiosny, Sparta Katowice.

Pierwsza połowa to konsekwentna i cierpliwa gra radzionkowian, którzy praktycznie nie dopuszczali rywali do swojej bramki. Gospodarze starali się stworzyć “coś” ze stałych fragmentów gry, ale Rafał Strzelczyk z zachowaniem czystego konta nie miał problemu. Jedyna niebezpieczna sytuacja w polu karnym “Cidrów” miała miejsce w 43. minucie, gdy z niezłej pozycji spudłował Mateusz Mazurek. Wtedy było już jednak 1:0 dla podopiecznych trenera Marcina Trzcionki, po tym jak w 30. minucie dośrodkowanie Marcina Kowalskiego i niepewną interwencję jednego z obrońców rywala celnym strzałem wykorzystał Kacper Sadlak.

W drugiej połowie mocniej ruszyli odrabiający starty gospodarzy. W 51. minucie świetną interwencją ratował jeszcze swój zespół Strzelczyk, ale 3 minuty później musiał wyciągać piłkę z siatki. Fatalne nieporozumienie z Tomaszem Harmatą skończyło się golem autorstwa Pawła Mazurka. Ruch mógł odzyskać prowadzenie, bo kapitalną okazję miał Szymon Matysek, ale po dośrodkowaniu od Piotra Kwaśniewskiego trafił prosto w stojącego w bramce rywala Bartosza Kucharskiego.

Od początku drugiej odsłony wyróżniającą się postacią u miejscowych był Bartłomiej Kędzierski. Swoją postawę udokumentował w 79. minucie, wypracowując sobie miejsce do oddania strzału i dając swojemu zespołowi przewagę jednej bramki. Ruch próbował uratować choćby punkt, a najlepszą okazję na doprowadzenie do remisu miał Kamil Kopeć. Świetna centra Mikołaja Dudy trafiła pod nogi stojącego na 4. metrze od bramki Kucharskiego skrzydłowego Ruchu, który jednak przeniósł piłkę nad poprzeczka.

Ruch przegrał po raz pierwszy w tym roku, po 21. kolejce pozostaje jednak na 6. pozycji w tabeli. Za tydzień w hitowo zapowiadających się derbach podejmie Szombierki Bytom.

Sparta Katowice – Ruch Radzionków 2:1 (0:1)

0:1 – Kacper Sadlak 30′
1:1 – Paweł Mazurek 54′
2:1 – Bartłomiej Kędzierski 79′

Sparta: Kucharski – Torres (90′ Bętkowski), Szary, Chwila, Sobotka, M. Mazurek, P. mazurek, Wawoczny, Kędzierski (81′ Bożek), Przybylski (68′ Januszkiewicz), Goncerz (78′ Buchta). Trener: Damian Mikołowicz.

Ruch: Strzelczyk – Kwaśniewski, Harmata, Otwinowski, Ćwielong – Sadlak (58′ Turczyn), Siwy (64′ Siwy), Gwiaździński, Szromek (73′ Duda), Kowalski (58′ Kopeć) – Matysek. Trener: Marcin Trzcionka.

Żółte kartki: Kędzierski, M. Mazurek, P. Mazurek (Sparta), Ćwielong, Kwaśniewski, Gwiaździński (Ruch)