Damian Dudziński wraca do „Cidrów”

Po rocznym wypożyczeniu Damian Dudziński wraca do Ruchu Radzionków. 20-letni pomocnik podpisał nowy kontrakt i dołączył do drużyny Marcina Trzcionki.

Damian Dudziński to utalentowany wychowanek „Cidrów” i radzionkowskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Po raz pierwszy dołączył do seniorskiej drużyny „Żółto-Czarnych” w trakcie sezonu 2020/21. Mimo młodego wieku zdążył zebrać pierwsze doświadczenia w grze o ligową stawkę. W ciągu dwóch sezonów uzbierał 13 występów, wchodząc głównie na końcówki spotkań.

Większej liczby minut o boiskowego doświadczenia miał poszukać na wypożyczeniu do grającej w okręgówce Silesii Miechowice. U trenera tego zespołu – doskonale znanego w Radzionkowie Marka Sukera – stał się ważną postacią drużyny, która zwłaszcza jesienią wyrastała na jedną z rewelacji swojej ligi. Dudziński zaliczył niemal komplet spotkań, w 29 spotkaniach zdobył 13 goli, do których dołożył 12 asyst, stając się najlepszym zawodnikiem swojej drużyny w klasyfikacji kanadyjskiej (źródło statystyki: Silesia Miechowice/FB).

– Od początku układ z trenerem Markiem Sukerem był jasny. Pod jego okiem Damian miał rozwijać się w seniorskiej piłce. Często rozmawialiśmy na jego temat, Marek Suker zgodził się, że nasz wychowanek jest już gotowy do tego, by zagrać wyżej. Dudziński powinien być naturalnym następcą Szymona Cicheckiego. Nie będziemy go traktować jak młodzieżowca, tylko jak człowieka, który pomoże nieść zespół do przodu spełniając przy tym swoje piłkarskie ambicje – zapowiada trener Marcin Trzcionka.