Do Szombierek bez “Kowala”

Marcin Kowalski został zawieszony na dwa tygodnie w rozgrywkach ligowych i pucharowych. To oznacza, że w jutrzejszych derbach z Szombierkami “Żółto-Czarni” będą musieli radzić sobie bez swojego doświadczonego zawodnika. Taką decyzję podczas wczorajszego posiedzenia podjęła Komisja Dyscypliny Śląskiego Związku Piłki Nożnej.

Kowalski został ukarany przez arbitra dwiema żółtymi, a w konsekwencji czerwoną kartką w pierwszej połowie spotkania ze Spartą Katowice. Dla “Kowala” było to odpowiednio drugie i trzecie napomnienie, nieskutkujące bezpośrednią dyskwalifikacją w kolejnym meczu. W tym przypadku Komisja zamierza jednak wyjaśnić opisane w meczowym protokole zachowanie naszego zawodnika, stąd – zgodnie z art.129 ppkt. a. Regulaminu Dyscyplinarnego zawiesiła naszego gracza na okres 14 dni.

Przy Frycza-Modrzewskiego zespół będzie musiał sobie radzić także bez trenera Marcina Trzcionki, który w konsekwencji dwóch żółtych kartek został odesłany na trybuny przez sędziego meczu ze Spartą Katowice i w konsekwencji w Szombierkach będzie zmuszony do obejrzenia spotkania z trybun.