Dwa oblicza Ruchu. “Cidry” zwycięskie w Miedarach

Ruch Radzionków wygrał drugi, ligowy mecz z rzędu. Podopieczni trenera Marcina Trzcionki pokonali w Miedarach miejscowego Orła 3:1, odwracając losy mecz w jego drugiej połowie.

Trener Trzcionka po efektownym zwycięstwie z Zagłębiem II Sosnowiec zdecydował się na postawienie na identyczną jedenastkę, która zaczynała spotkanie przed tygodniem. Ruch zaczął jednak niemrawo. Mecz na kameralnym, specyficznie położonym boisku w Miedarach nie porywał – po obu stronach brakowało dokładności i klarownych okazji bramkowych. Tę jedyną stworzyli sobie miejscowy, którzy okazali się wyjątkowo skuteczni. W 25. minucie spotkania Mateusz Bednorz zagrał prostopadłą piłkę do Wojciecha Kotalczyka, który pewnym uderzeniem nie dał szans Rafałowi Strzelczykowi.

W przerwie Marcin Trzcionka mocnymi słowami zmotywował szatnię do odwracania wyniku. Dokonał również jednej zmiany – za Kacpra Sadlaka na placu gry pojawił się Leon Fulianty. Zanim pojawiły się efekty, “Cidry” mogły znaleźć się w poważnych tarapatach. Raptem 30 sekund po przerwie po dośrodkowaniu Sebastiana Dworaczka w poprzeczkę trafił Oskar Ziemianek.

Później sprawy w swoje ręce wzięli już “Żółto-Czarni”, wsparci przez głośną i liczną grupę swoich kibiców. Bohaterem okazał się Marcin Kowalski. W 47. minucie z prawego skrzydła wrzucał Szymon Turczyn, a “Kowal” ubiegł obrońców gospodarzy i wpakował piłkę do bramki. Niespełna kwadrans później doświadczony pomocnik dośrodkowywał z rzutu rożnego, a jego centrę celnym uderzeniem zamknął Rafał Otwinowski. W 63. minucie z ostrego kąta po ziemi uderzał Szymon Siwy, Tomasz Masina odbił piłkę przed siebie, a Kowalski naciskając Remigiusza Curyło zmusił go do błędu, po którym piłka po raz trzeci tego dnia wylądowała w bramce Orła.

Rozpędzony Ruch miał kolejne okazje na trafienia. “Żółto-Czarni”, którzy wyraźnie wrzucili “piąty bieg”, do samego końca walczyli o każdą piłkę, nie chcąc pozostawić rywalom nadziei na zdobycie choćby punktu. Gospodarze mieli jednak okazje do tego, by złapać kontakt z “Cidrami”. W samej końcówce najpierw kapitanie w bramce Ruchu spisał się jednak Rafał Strzelczyk, a kilka chwil później interwencją na linii bramkowej wyręczył go Szymon Turczyn.

Ruch odniósł drugie z rzędu ligowe, a trzecie w meczu o stawkę zwyciestwo. “Cidry” pną się w górę ligowej tabeli. W kolejnym meczu – w niedzielę 10 września – podejmą Spartę Katowice.

Orzeł Miedary – Ruch Radzionków 1:3 (1:0)

1:0 – Wojciech Kotalczyk 25′
1:1 – Marcin Kowalski 47′
1:2 – Rafał Otwinowski 61′
1:3 – Remigiusz Curyło 63′-sam

Orzeł: Masina – Michalczyk (56′ Konieczny), Pleban (75′ Musik), Kotalczyk (43′ Ziemianek), Gieroń, Kocot, Korzeniowski, Dworaczek, Urbański (67′ Daszkiewicz), Curyło, Bednorz (75′ Kajda). Trener: Sebastian Foszmańczyk.

Ruch: Strzelczyk – Turczyn, Otwinowski, Harmata, Cwielong – Sadlak (46′ Fulianty), Kwaśniewski, Gwiazdzinski (81′ Brewczyk), Siwy (90′ Dudziński), Kowalski (65′ Zalewski) – Szromek (61′ Matysek). Trener: Marcin Trzcionka.

Żółte kartki: Urbański, Kocot, Gieroń (Orzeł), Gwiaździński, Brewczyk (Ruch)