Fajerwerki na “do widzenia”. Ruch wygrywa ze Śląskiem

Ten, kto wybrał się na ostatni mecz sezonu w Radzionkowie, z pewnością nie żałuje. Na pożegnanie z tegorocznymi rozgrywkami “Cidry” po emocjonującym spotkaniu pokonały Śląsk Świętochłowice 4:3.

Początek należał do gości. Przyjezdni częściej wyprowadzali groźne ataki, a po jednym z nich prowadzenie swojej ekipie dał Jakub Rudek. Przyjezdni mogli powyższyć rezultat, ale byli nieskuteczni. W 26. minucie do remisu doprowadził tymczasem Kacper Zalewski, który po rzucie rożnym zebrał piłkę przed “szesnastką” rywala, po czym zwieńczył indywidualny popis trafieniem do siatki Michała Stopyry.

Raptem 3 minuty po zmianie stron prowadzenie odzyskali świętochłowiczanie. W sporym zamieszaniu piłka do siatki Mateusza Szukały wtoczyła się po zagraniu Roberta Dymkowskiego. “Cidry” odpowiedziały 6 minut później, znów za sprawą Zalewskiego, który z zimną krwią wykorzystał podanie Bartosza Nawrockiego. W 59. minucie trzeci raz tego dnia przewagę uzyskali podopieczni trenera Mamii Jikii. Tym razem do siatki trafił pozostawiony bez opieki rezerwowy Karol Szulc. Ruch nie zamierzał rezygnować z walki o punkty i udane zakończenie sezonu. Na kwadrans przed końcem spotkania dośrodkowanie Marcina Trzcionki głową na gola zamienił Fabian Brewczyk. Dla 17-latka to drugi z rzędu gol po tym, jak debiutanckie trafienie zaliczył tydzień temu z Unią Rędziny.

Kropkę nad “i” – z asysty Brewczyka – efektownym lobem postawił Bartosz Nawrocki. Na pięć minut przed końcem “Cidry” zapewnił sobie zwycięstwo, w dobrym stylu kończąc udane rozgrywki 2021/22.

Ruch Radzionków – Śląsk Świętochłowice 4:3 (1:1)

0:1 – Jakub Rudek 16′
1:1 – Kacper Zalewski 26′
1:2 – Robert Dymkowski 48′
2:2 – Kacper Zalewski 54′
2:3 – Karol Szulc 59′
3:3 – Fabian Brewczyk 75′
4:3 – Bartosz Nawrocki 85′

Ruch: Szukała – Trzcionka, Otwinowski, Harmata, Turczyn (46′ Ćwielong) – Kopeć (81′ Matysek), Gwiaździński (73′ Siwy), Zalewski, Baran (60′ Brewczyk), Piecuch (87′ Pietryga) – Nawrocki. Trener: Marcin Dziewulski.

Śląsk: Stopyra – Koniarek (73′ Watoła), Słota, Wiśniewski, Żyłka, Rybak (76′ Matusiak), Dymkowski, Lesik (60′ Kaiser), Swikszcz (65′ Barteczko), Rudek, Henisz. Trener: Mamia Jikia.

Żółte kartki: Harmata, Nawrocki (Ruch), Watoła (Śląsk)