Forma w górę. Ruch lepszy od Turzy

Solidnie zaprezentował się Ruch Radzionków na dwa tygodnie przed startem ligowej wiosny. W sparingowym starciu z Unią Turza Śląska podopieczni trenera Marcina Trzcionki wygrali 3:0.

Niewiele brakowało, by mecz zaczął się od straty bramki przez „Żółto-Czarnych”. Prosta pomyłka przy wyprowadzeniu piłki sprawiła, że trzecia drużyna II grupy IV ligi stanęła przed kapitalną szansą na objęcie prowadzenia, nie potrafiła jej jednak wykorzystać.

Jak miało się okazać, zbyt wielu okazji przyjezdni później już nie mieli. Ruch grał konsekwentnie, narzucił rywalom swój pomysł na mecz i do przerwy zupełnie zasłużenie prowadził po golu autorstwa Michała Szromka.

Trener Trzcionka w sobotę znalazł miejsce na boisku dla całego tercetu napastników „Żółto-Czarnych” . Poza autorem pierwszego trafienia od pierwszej minuty na placu gry znaleźli się również Bartosz Nawrocki i Szymon Matysek. Dobrą formę w trakcie zimowego okresu przygotowawczego potwierdził zwłaszcza ten drugi. 18-latek tym razem dwukrotnie wpisywał się na listę strzelców, ustalając wynik na 3:0 dla Ruchu. Co ważne, ofensywne zestawienie gospodarzy wcale nie odbiło się na jakości gry w obronie, co pozwoliło na zakończenie spotkania bez straty choćby jednego gola.

Przed Ruchem jeszcze tylko jeden mecz sparingowy. Rywalem „Cidrów” w kolejny weekend będzie grająca w okręgówce Unia Racibórz. Tydzień później „Żółto-Czarnych” czeka ligowa inauguracja i pierwszy mecz o stawkę w tym roku.

Ruch Radzionków – Unia Turza Śląska 3:0 (1:0)

1:0 – Michał Szromek 8′
2:0 – Szymon Matysek 67′
3:0 – Szymon Matysek 79′

Ruch: Strzelczyk (46′ zawodnik testowany I) – Turczyn, Harmata (61′ zawodnik testowany II), zawodnik testowany II (46′ Otwinowski), Ćwielong – Kopeć (68′ Trybel), Zalewski (61′ Siwy), Gwiaździński, Szromek (65′ Brewczyk), Matysek (79′ Mazur) – Nawrocki (65′ Kowalski).