Przedostatni sprawdzian „Cidrów”

Przed nami przedostatni sprawdzian „Cidrów” przed ligową wiosną. Tym razem do Radzionkowa przyjedzie ekipa Unii Turza Śląska.

Unia to przedstawiciel podium II grupy śląskiej IV ligi. Drużyna trenera Marka Hanzela na półmetku rozgrywek traci do lidera – Polonii Łaziska Górne 4 punkty, a do drugiego w stawce Gwarka Ornontowice (z którym radzionkowianie wygrali dwa tygodnie temu 2:0) zaledwie jedno „oczko”.

Piłkarze z Turzy od lat należą do futbolowej czołówki swojego regionu. Rok temu rozgrywki skończyli na „pudle”, dwa sezony temu uplasowali się na szóstej pozycji, występując wówczas w roli IV-ligowego beniaminka. Lata 2018-20 spędzili w okręgówce po tym, jak nie potrafiąc zapewnić sobie utrzymania w III lidze w sezonie 2017/18 zdecydowali się kontynuować swoje funkcjonowanie dwie klasy niżej.

Ostatnie dni nasi najbliżsi, sparingowi rywale spędzali na zgrupowaniu w Wieliczce, zakończone sparingową porażką z młodzieżową drużyną Cracovii (CLJ) 3:5. We wcześniejszych grach kontrolnych Unii szło w kratkę – przegrali z Szombierkami (1:2) i Odrą Wodzisław (0:2), pokonali zaś Orła Miedary (3:1), Unię Dąbrowa Górnicza (2:1) i rezerwę GKS-u Jastrzębie (3:1).

Zarówno Ruch, jak i Unię od inauguracji rundy wiosennej dzielą raptem dwa tygodnie. Oba zespoły swoje możliwości zweryfikują starciem, którego start zaplanowano na sobotę, o godzinie 12:30 na boisku przy Knosały.