„Fosa” nowym kapitanem Ruchu

W przypadku nieobecności „Fosy” zastępować będzie go Jan Beliancin (drugi kapitan), oraz Tomasz Rzepka (trzeci kapitan). W skład rady zespołu weszli także Marcin Kowalski i Piotr Rocki.

– To dla mnie spore wyróżnienie, zwłaszcza że w klubie jestem przecież dopiero od roku, a pół roku temu nie byłem nawet w radzie drużyny – komentuje wybór kolegów nowy kapitan „żółto-czarnych”.

Jakie są zadania piłkarza z opaską na ręce? – Jestem pierwszy do załatwiania różnych spraw na boisku, porządkowania sytuacji, ewentualnie mogę rozmawiać z sędziami – wylicza swoje obowiązki Foszmańczyk. Dodaje jednak, że w zespole wszyscy mają do udźwignięcia pewną odpowiedzialność. – Jest rada drużyny i starsi zawodnicy i wszyscy muszą to na siebie rozłożyć. Nie chcemy by „dowodziło” nas 3-4, każdy musi opiekować się tą drużyną – mówi niespełna 25-letni pomocnik.

Ruch ma najmłodszego trenera w lidze, teraz zespołowi będzie kapitanował jeden z młodszych piłkarzy w tej roli na zapleczu Ekstraklasy. – Całkiem możliwe, choć nie skupiałem się dotychczas na kapitanach. To na pewno dla mnie fajna sprawa być kapitanem Ruchu w dość młodym wieku, ale z drugiej strony to nie jest zbyt istotne – tłumaczy Foszmańczyk.