Jutro mecz z Concordią Knurów

Trudno przypomnieć sobie lepszy start naszej drużyny. Pamiętne rozgrywki drugiej ligi w sezonie 2009/2010, jakie zakończyły się awansem na zaplecze Ekstraklasy z dużą przewagą punktową nad resztą drużyn na koniec sezonu, przyniosły wygrane w pięciu pierwszych ligowych meczach. W szóstym podopieczni trenera Rafała Góraka, wśród których znajdowali się między innymi i obecni piłkarze Ruchu: Marcin Dziewulski i Marcin Trzcionka, po raz pierwszy zgubili punkty. Możemy zatem mówić o nieoficjalnym (bo niestety brak takiej dokumentacji z wielu dziesięcioleci klubu) najlepszym początku sezonu w wykonaniu „Cidrów”, a jeśli mecz z Concordią i kolejny, także rozgrywanym na własnym stadionie, z Zielonymi Żarki za dwa tygodnie, również skończą się zwycięstwami – w co głęboko wierzymy -, to zawodnicy trenera Wojciecha Osyry wyrównają z kolei nieoficjalny rekord wygranych meczów z rzędu (osiem zwycięstw jedno po drugim notowaliśmy w starej czwartej lidze w sezonach 2006/2007 i 2007/2008, w obu przypadkach na samym finiszu rozgrywek).

A wspomniane pięć wygranych meczów ze starcie sezonu 2009/2010 obok Dziwulskiego i Trzcionki, pamiętać może także Łukasz Pilc, który w Radzionkowie grał tylko przez pół roku i nie należał do podstawych piłkarzy, ale akurat w tych wygranych miał swój udział. Pilca, ale także i Damiana Gajewskiego, który z kolei był piłkarzem już pierwszoligowego Ruchu sezon później, najprawdopodobniej zobaczymy jutro w barwach Concordii, która z pewnością bardzo zmobilizowana wyjdzie naprzeciw liderowi, ale która jednak punkty w tym sezonie gromadzi głównie na własnym boisku (w trzech wyjazdach wywalczyła dwa punkty).

Początek meczu Ruchu Radzionków, który radzić będzie sobie musiał bez kontuzjowanego Damiana Cziby, z Concordią Knurów w siódmej kolejce pierwszej grupy śląskiej czwartej ligi rozpocznie się o godzinie 16:00. Jego rozjemcą będzie Michał Zając z Kolegium Sędziów w Sosnowcu.
Podczas tego meczu możliwy będzie wjazd samochodem na teren stadionu za opłatą 2 złote. Na bramie wjazdowej dla pojazdów zmotoryzowanych będzie prowadzona także sprzedaż biletów.