Kibice Ruchu Radzionków na turnieju w Wodzisławiu Śląskim

W rozgrywanym po raz ósmy turnieju imienia Piotra Fabijańczyka (tragicznie zmarłego kibica Odry), oprócz licznych zespołów tworzonych przez sympatyków ekstraklasowej drużyny z Wodzisławia, obok Ruchu Radzionków wystąpiły też teamy kibiców Czuwaju Przemyśl, Stali Gorzyce, Unii Hrubieszów czy Unii Nowa Sarzyna. W sumie na parkiecie gminnej hali w Marklowicach zaprezentowały się aż 24 zespoły, podzielone na grupy. Jeden mecz trwał pięć minut, a rywalizowano po pięciu zawodników w każdej drużynie.

Fani Ruchu Radzionków, reprezentowani w Wodzisławiu przez dwanaście osób, w swojej grupie rywalizowali jedynie z tzw. fan klubami Odry Wodzisław. Mimo, że „Cidrom” udało wygrać się aż trzy mecze, jeden zremisować, i tylko raz zejść z parkietu pokonanym, tracąc w tych występach tylko jedną bramką, na awans z grupy do fazy finałowej to nie wystarczyło. Ruch Radzionków zajął w swojej grupie trzecie miejsce, przegrywając awans jedynie gorszą różnicą bramek.

Gospodarze turnieju okazali się mało gościnni – wszystkie miejsca na podium zgarnęły miejscowe zespoły. Co innego jeśli chodzi o sam przebieg turnieju. Wszyscy obecni w Wodzisławiu Śląskim kibice Ruchu zgodnie podkreślają znakomitą atmosferę panującą w hali i wzorową organizację imprezy przez Stowarzyszenie Sympatyków Odry Wodzisław.