Koniec jak cała jesień. Niedosyt w Mysłowicach

Podziałem punktów zakończył się ostatni w tym roku ligowy mecz z udziałem Ruchu Radzionków. “Cidry” remisowały z Unią Kosztowy 1:1, a wynik rozstrzygnął się już przed przerwą.

Faworytem spotkania byli “Żółto-Czarni”. Ruch w efektownym stylu wygrał dwa ostatnie, prestiżowe mecze z Szombierkami i MKS-em Myszków. Wiadomo było jednak, że gospodarze, choć tej jesieni uzbierali tylko 7 punktów, poprzeczkę zawieszą radzionkowianom wysoko. Świeżo po zmianie trenera urwali punkty rezerwie Piasta Gliwice, a do tabeli nie doliczono im efektownej wygranej z inną ekipą z czołówki – Rozwojem Katowice (mecz zweryfikowano jako walkower dla katowiczan).

Od początku jedni i drudzy starali się ostrzeliwać bramkę swoich rywali. Skuteczne ciosy zdawali sobie jednak tylko po stałych fragmentach. W 32. minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego piłkę głową do siatki Rafała Strzelczyka skierował Paweł Szołtys. Dwie minuty później odpowiedział Miłosz Ćwielong, który po rzucie rożnym wykonanym przez Adama Barana odnalazł się w zamieszaniu pod bramką Piotra Adamka i wepchnął piłkę do siatki byłego bramkarza “Cidrów”.

Po zmianie stron drużyną, która bardziej zdecydowanie dążyła do przechylenia szali na swoją korzyść byli radzionkowianie. Najlepsze okazje na zdobycie gola mieli Rafał Otwinowski i Kacper Zalewski. W obu sytuacjach spektakularnymi obronami popisywał się jednak Adamek, ratując punkt dla swojego zespołu.

Drużyna trenera Michala Farkasa kończy jesień na 9 pozycji w tabeli. Do lligowego podium traci siedem punktów, do lidera – Podlesianki Katowice – aż 11.

Unia Kosztowy – Ruch Radzionków 1:1 (1:1)

1:0 – Paweł Szołtys 32′
1:1 – Miłosz Ćwielong 34′

Unia: P. Adamek – Siemański, J. Adamek, Matera, Szal, D. Kowalski, Borowski (60′ Kamiński), Hat (60′ O. Zalewski), Siwek (75′ Ferreri), Wolny, Szołtys. Trener: Krystian Odrobiński.

Ruch: Strzelczyk – Turczyn (75′ Cichecki), Otwinowski, Harmata, Ćwielong – Baran (68′ K. Zalewski), Gwiaździński, Kuliński, Szromek (46′ Siwy), Kopeć (46′ Kowalski) – Nawrocki. Trener: Michal Farkas.

Żółte kartki: J. Adamek, D. Kowalski (Unia), Otwinowski (Ruch)