Mateusz Pietryga przedłużył kontrakt z klubem

Mateusz Pietryga podpisał nowy, obowiązujący do końca czerwca 2023 roku kontrakt z Ruchem Radzionków. Wychowanek „Cidrów” najbliższe pół roku spędzi jednak na wypożyczeniu do grającej w okręgówce Odrze Miasteczko Śląskie.

– Mateusz sam poprosił o wypożyczenie, czując, że wiosną będzie mu trudno o dużą liczbę minut, a on chce przede wszystkim grać. To powinien być mały krok w tył wykonany po to, by za chwilę zrobić dwa duże do przodu. – przewiduje trener Marcin Dziewulski.
„Żółto-czarni” wierzą w umiejętności 23-letniego pomocnika, który w barwach Ruchu zdążył zademonstrować je w ciągu ostatnich sezonów. „Gospo” rozegrał dla dorosłej drużyny radzionkowian 85 spotkań, zdobywając w nich 4 gole i notując 7 asyst. – Znam Mateusza od jego najmłodszych lat. Ma bardzo duże możliwości. Jest u nas bardzo długo, miał momenty dobrej gry, ale przeplatał je ze słabszymi występami. Mateusz musi odbudować pewność siebie, która przełoży się na większą regularność. Z jego umiejętnościami może być naprawdę dobrym zawodnikiem. Do tego przyda mu się pełna runda rozegrana w dużym wymiarze czasu na wypożyczeniu. W lipcu wróci jako piłkarz bardziej doświadczony, z wciąż fajnymi umiejętnościami i zakładam, że stanie się dla zespołu bardzo dużą wartością. – przekonuje szkoleniowiec „Cidrów”.

Mateuszowi gratulujemy nowego kontraktu, życzymy powodzenia na wypożyczeniu w Miasteczku Śląskim i trzymamy kciuki za jego formę sportową oraz sukcesy, które w trakcie trwania nowej umowy będzie święcił w „żółto-czarnych” barwach!

Minimum 4 znaki