Mateusz Szukała w Ruchu Radzionków

Mateusz Szukała nowym zawodnikiem Ruchu Radzionków! 22-letni bramkarz, występujący ostatnio w barwach Podhala Nowy Targ, podpisał półroczny kontrakt z ekipą „Cidrów”.

– Mateusz jest już dość doświadczonym zawodnikiem, który od 3,5 roku zagrał sporo meczów dla III-ligowego Podhala Nowy Targ. Ostatnie pół roku było u niego trochę szarpane, brakowało minut, ale to wciąż ciekawy zawodnik cieszący się bardzo dobrą opinią. Potwierdził je w pierwszych treningach z zespołem. Ustaliliśmy, że najpierw musi się odbudować, a później zobaczymy jak będzie wyglądał pod kątem zdrowia, treningu i jakości w bramce. To półrocze będzie potrzebne do oceny jego przydatności dla drużyny i to, jak się w niej poczuje. – przedstawia nowego zawodnika trener Marcin Dziewulski.

Urodzony w Bytomiu golkiper jest wychowankiem zabrskich Promotora i Górnika. W dorosłym futbolu doświadczenie zbierał gównie na III-ligowych boiskach. Najpierw rozegrał 5 spotkań dla rezerw 14-krotnych Mistrzów Polski, a przez kolejne 3,5 roku był jednym z kluczowych graczy nowotarskiego Podhala, w barwach którego aż 62 razy strzegł dostępu do bramki w ligowych starciach. Teraz ma powalczyć o miejsce między słupkami bramki „Cidrów”. – Będzie rywalizować z Rafałem i Krystianem oraz naszymi młodzieżowcami. Potrzebujemy konkurencji, bramkarze potrzebują pewności, ale też oddechu graczy, którzy na nich naciskają. – tłumaczy szkoleniowiec Ruchu.

Naszego nowego golkipera witamy na „żółto-czarnym” pokładzie. Życzymy powodzenia i udanych występów w barwach Ruchu Radzionków.