Mikołaj Duda z nowym kontraktem

Mikołaj Duda jest pierwszym zawodnikiem Ruchu Radzionków, który tej zimy przedłuża swoją umowę z “Cidrami”. Zdolny wychowanek SMS-u Radzionków złożył podpis pod nowym kontraktem i wiosną będzie pracować na kolejne szanse od trenera Marcina Trzcionki.

Mikołaj Duda to urodzony w 2005 roku obrońca. W dorosłej drużynie “Żółto-Czarnych” debiutował w trwającym sezonie. Najpierw zagrał 90 minut w zremisowanym 1:1 meczu Pucharu Polski z Odrą Miasteczko Śląskie, by trzy dni później – 23 września – zaliczyć pierwszy epizod w grze o punkty. Poza starciem z Przemszą Siewierz, zaliczył także krótkie występy w trzech innych meczach. Wiosną powalczy o to, by jego dorobek systematycznie stawał się coraz okazalszy.

– To bardzo charakterny zawodnik. Został z nami jako absolwent SMS-u. Latem został z nami, podjął rękawicę, mocno o siebie zawalczył i przez ostatnie pół roku doskoczył poziomem do graczy już obecnych w naszej kadrze. Jestem przekonany, że od stycznia powalczy o miejsce w pierwszym składzie. W treningach wygląda coraz lepiej. Dotychczas w lidze zawsze starał się wykorzystać swoje szanse i nie zawodził. Co prawda pozycja środkowego obrońcy jest u nas obsadzona bardzo mocno, ale jestem pewien, że z miesiąca na miesiąc będzie coraz mocniej deptać kolegom po piętach. Cieszę się, że zrobił kolejny krok w przygodzie z piłką i zdecydował, że chce ją kontynuować w Ruchu Radzionków – mówi trener radzionkowian, Marcin Trzcionka.