Młodzieżowcy Ruchu powrócili z konsultacji kadry Polski U-21

We wtorek cała drużyna zagrała w meczach kontrolnych, podzielona na dwa składy. Rywalami kadry Polski były drużyny Młodej Ekstraklasy Polonii i Legii Warszawa. W zwycięskim meczu z „Czarnymi Koszulami” na boisku zaprezentował się Paweł Giel, grający cały mecz w środku pomocy. W przegranej potyczce z następcami piłkarzy obecnej trzeciej drużyny Ekstraklasy zagrali Marcin Trzcionka, występujący od pierwszej do ostatniej minuty na swojej nominalnej pozycji prawego obrońcy, oraz Piotr Giel, który w pierwszej połowie zagrał w ataku, w drugiej zaś przesunięty został do środka pomocy.

„Razem z trenerem po zakończeniu konsultacji usiedliśmy całą drużyną, i usłyszeliśmy od niego, że na najbliższe mecze będzie powołanych czternastu zawodników z Ekstraklasy, w tym tak znani już piłkarze jak Rybus czy Małecki, do tego zaś dokooptowanych będzie sześciu zawodników, którzy pojadą z nimi na czerwcowe mecze międzynarodowe. Do tego ogłoszona będzie lista rezerwowych, na wypadek kontuzji któregoś z graczy z kadry. W sumie pojedzie więc dwunastu zawodników z konsultacji, ale ta nasza konsultacja była tylko jedną z kilku, w sumie udział w nich wzięło aż dziewięćdziesięciu sześciu zawodników. Droga do kolejnych powołań więc niełatwa.” – ocenił szanse radzionkowskiej trójki Paweł Giel.

Na razie gracze „Cidrów” muszą poczekać na swoją kolejną szansę. W ogłoszonej dziś przez trenera Zamilskiego kadrze na mecze towarzyski ze Szwecją w Malmö 5 czerwca oraz eliminacyjny do Młodzieżowych Mistrzostw Europy U-21 z Liechtensteinem w Pruszkowie 9 czerwca próżno jeszcze szukać nazwisk braci Gielów i Trzcionki.