Nowy kontrakt dla Kacpra Zalewskiego

Trwa budowa kadry drużyny Ruchu Radzionków na nadchodzący sezon rozgrywkowy. Kolejnym graczem, który zdecydował się przedłużyć wygasający kontrakt jest Kacper Zalewski.

– Zostaję w Radzionkowie, ponieważ atmosfera w szatni jest tu niepowtarzalna. Jesteśmy coraz bardziej zgrani z sobą, co pokazała druga runda poprzedniego sezonu. Udowodniliśmy nią, że możemy walczyć o najwyższe cele i chyba każdy odczuwa mały niedosyt z zajętego miejsca. Teraz oczekuję od siebie i od drużyny ciągłego zaangażowania i głodu wygrywania kolejnych meczów, których jak wiemy będzie naprawdę sporo. Wierzę też w dalsze wsparcie naszych kibiców i ich zaangażowanie, które pomagają drużynie na boisku, a całemu klubowi w wyjściu na prostą – powiedział po podpisaniu nowej umowy Zalewski.

– Kacper odnalazł się w tym sezonie głównie w środku pomocy, często swoimi bezpośrednimi podaniami otwierając grę do przodu naszego zespołu. Kontrolował tempo gry, a jeżeli było trzeba solidnie pracował w defensywie. Miał również występy w bocznym sektorze, w zależności od planu na mecz i również potrafił być wówczas wyróżniającą się postacią drużyny. Zbliżający się sezon jeszcze bardziej ugruntuje pozycję Kacpra i jestem pewny, że pomoże pchać nasz “Żółto-Czarny” wózek do przodu – przekonuje trener Ruchu, Marcin Trzcionka.

Kacper Zalewski jest wychowankiem “Cidrów”. Przez wiele lat piłkarskie umiejętności kształtował w UKS-ie Ruchu Radzionków, z którego w 2020 roku jako zaledwie 16-latek trafił do dorosłej drużyny “Żółto-Czarnych”. Od tego momentu zdążył rozegrać 93 mecze o stawkę, w których zdobył 18 goli i zanotował 8 asyst.