Tomasz Harmata podpisał nowy kontrakt

Tomasz Harmata podpisał nowy kontrakt z Ruchem Radzionków i w kolejnym sezonie pozostanie zawodnikiem “Cidrów”. Doświadczony defensor związał się z “Żółto-Czarnymi” roczną umową.

– Oczekuję, że zespół będzie dalej tak zaangażowany, jak miało to miejsce w zimowym okresie przygotowawczym, który dał efekty w bardzo dobrej rundzie rewanżowej. Osobiście zamierzam wkładać od siebie maksimum determinacji i walki w każdym meczu – zapowiada 32-latek. Jak tłumaczy, gra dla Ruchu wciąż sprawia mu dużo satysfakcji. – Jak przypominają mi się takie mecze, jak derby z Szombierkami czy mecz z Podlesianką, gdy na boisku i na trybunach było mnóstwo emocji i fantastyczna atmosfera, to wiem, że warto się poświęcać i warto dalej grać w Radzionkowie – przyznaje Harmata.

– Tomek to opoka i kamień węgielny Ruchu. Zostaje z nami nasz najmocniejszy charakter i serce drużyny. Poprzedni sezon miał kapitalny, zawsze na był posterunku i zaangażowany na sto procent. Dla zespołu jego pozostanie ma nieocenioną wartość – zapewnia trener “Cidrów”, Marcin Trzcionka.

Tomasz Harmata trafił do Radzionkowa na półmetku sezonu 2016/2017. Nadchodzące rozgrywki będą jego ósmymi w “Żółto-Czarnych” barwach. Dotychczas zagrał dla “Cidrów” 182 mecze o stawkę, w których zdobył 12 goli i zanotował 6 asyst,