Piotr Kwaśniewski odchodzi z Ruchu Radzionków

Piotr Kwaśniewski rozstaje się z ekipą Ruchu Radzionków. Doświadczony skrzydłowy wypełnił swój kontrakt łączący go z “Cidrami” w poprzednim sezonie, zaś w kolejnych rozgrywkach będzie występować na wyższym szczeblu zmagań.

Kwaśniewski trafił do Ruchu przed rozpoczęciem sezonu 2023/24. Mający w CV występy na zapleczu Ekstraklasy i w II lidze oraz III lidze początkowo planował półroczny pobyt w zespole “Żółto-Czarnych”, ale po rundzie jesiennej zdecydował się pozostać w klubie kolejnych sześć miesięcy. Szybko stał się jednym z liderów ekipy trenera Marcina Trzcionki, swoimi wysokimi umiejętnościami i charakterem wydatnie pomagając “Cidrom” w wymagających rozgrywkach.

– Chciałbym podziękować za wsparcie, jakiego kibice udzielili mi i całemu zespołowi w sezonie, o którym wszyscy wiedzieli, że nie będzie łatwy. Wspólnie sprawiliśmy, że na naszym stadionie powstała twierdza nie do zdobycia. Tworzyliśmy wspaniałe widowiska w derbach z Szombierkami, czy faworytami tej ligi. Osobiście zapamiętam moment z meczu rundy jesiennej, gdy po niewykorzystanym rzucie karnym skandowaliście moje nazwisko – podsumowuje swój pobyt w barwach Ruchu Kwaśniewski.

– Nastąpił moment rozstania, ale nadal będę śledził poczynania i wyniki klubu. Będę trzymał kciuki za chłopaków, bo zasługują na to za robotę wykonaną na treningach, która przekłada się na mecze. Wspierajcie klub tak, jak to robiliście dotychczas, by wychodził na prostą. Klub z takimi tradycjami i kibicami zasługuje, by grać na wyższym poziomie. Nie żegnam się, mówię do zobaczenia. Trzymajcie się! – powiedział na pożegnanie z “Cidrami” 27-latek.

Kwaśniewski swój bilans w barwach Ruchu Radzionków zamknął na 27 występach o stawkę, w których zdobył łącznie 7 goli i zanotował 11 ostatnich podań, stając się najskuteczniejszym “asystentem” drużyny. Dziękujemy za serce włożone w grę dla “Cidrów” i życzymy powodzenia w dalszej karierze!