Nowy kontrakt Miłosza Ćwielonga

Miłosz Ćwielong podpisał nowy kontrakt z Ruchem Radzionków. Zawodnik, który trafił do naszego klubu trzy lata temu, będzie grać dla “Cidrów” w sezonie 2023/24.

Ćwielong związał się z Radzionkowiem przed startem sezonu 202/21. Od początku mozolnie budował swoją pozycję w zespole, na przestrzeni kolejnych rund stając się coraz ważniejszą postacią w drużynie. – W ostatnim czasie Miłosz mocno się rozwinął i dziś to nasza czołowa postać. Stał się podporą drużyny, dlatego bardzo zależało mi na tym, by został w klubie. Cieszę się, że zarządowi udało się przekonać “Miłego” do pozostania w zespole, bo jestem przekonany, że ten zawodnik da nam jakość i pomoże ciągnąć “wózek” we właściwą stronę – mówi trener Marcin Trzcionka.

– Początki bywały ciężkie, trudno było mi z miejsca wskoczyć do składu. Łapałem jednak coraz więcej minut, wiosną praktycznie nie opuszczałem boiska i dziękuję trenerowi za to, że mi zaufał. Chciałbym, żeby kolejny był w moim i naszym wykonaniu lepszy – mówi Ćwielong.

– Wiadomo, że klub ma za sobą ciężki czas, ale wierzę, że poradzimy sobie na boisku i poza nim. Zależy nam również na wsparciu kibiców, bo ich wiara potrafi nieść nas na boisku. W Radzionkowie możemy poczuć wsparcie fanów u siebie i na wyjazdach, a to dla piłkarza naprawdę dużo. W nowym sezonie będziemy starali się wygrywać kolejne mecze i piąć się w tabeli jak najwyżej – zapowiada 24-latek.

Miłosz Ćwielong jest bocznym obrońcą “Cidrów”. Do tej pory w “Żółto-Czarnych” barwach rozegrał 82 ligowe mecze, w których zdobył 6 goli i zanotował 9 asyst.