O punkty w Wielką Sobotę

Z zamiarem dopisania kolejnych punktów do ligowej tabeli pojadą w sobotę piłkarze Ruchu Radzionków zmierzyć się w Sosnowcu z rezerwą miejscowego Zagłębia.

Tuż przed Wielką Nocą „Żółto-Czarni” myśląc o początku wiosny w swoim wykonaniu mogą się uśmiechać. Ruch pod wodzą trenera Marcina Trzcionki w pierwszych trzech meczach tego roku ugrał siedem punktów, prezentując przy tym naprawdę dobrą grę i styl napawający optymizmem przed pozostałą częścią tegorocznej kampanii.

Tego samego nie mogą powiedzieć o sobie w Sosnowcu. „Dwójka” Zagłębia w rundzie rewanżowej na swoim boisku wygrała co prawda 3:2 z MKS-em Myszków, ale z dwóch wyjazdów wróciła bez jakiejkolwiek zdobyczy. Ubiegłotygodniowa porażka z Rozwojem w Katowicach sprawiła, że sosnowiczanie pozostają na 11. lokacie w tabeli, a ta nie dawałaby na koniec sezonu gwarancji utrzymania w nowotworzonej I Lidze Śląskiej.

„Dwójka” Zagłębia ma na ten moment 21 punktów, do radzionkowian tracąc ich już 7. Humory w Sosnowcu poprawili sobie jednak środowym zwycięstwem ze Szczakowianką Jaworzno. W pucharowym boju Zagłębie nie pozostawiło złudzeń jaworznianom, odprawiając ich z kwitkiem wynikiem 5:0.

Ruch na mecz z Zagłębiem pojedzie w możliwie najmocniejszym zestawieniu, bez wciąż rehabilitujących się Fabiana Brewczyka i Bartosza Nawrockiego. Do kadry meczowej może za to wrócić Szymon Siwy, który w starciu ze Zniczem Kłobuck nie zagrał z powodu kary za żółte kartki.

Początek sobotniego meczu na Stadionie Ludowym w sobotę o godzinie 11:00.