Pechowa Dąbrowa. Czas na przełamanie

W sobotnie popołudnie piłkarze Ruchu Radzionków po raz drugi w sezonie wyjdą na boisko zagrać o ligowe punkty. Tym razem w Dąbrowie Górniczej zmierzą się z tamtejszą Unią – rywalem, który jak nikt inny w lidze “nie leży” ostatnio “Żółto-Czarnym”.

W poprzednim sezonie dąbrowianie byli jedyną drużyną w lidze, która dwukrotnie zdołała pokonać radzionkowian. Niewiele lepiej było rok wcześniej, gdy “Cidrom” – po wysokiej, wyjazdowej porażce, udało się ugrać punkt w domowym meczu rewanżowym.

Do najbliższego spotkania radzionkowianie podejdą więc skoncentrowani, za cel biorąc przełamanie trudnej serii. Nastroje mogą mieć dobre – na inaugurację wygrali z czołową ekipą poprzedniego sezonu, Rozwojem Katowice. W środę gładko ograli Andaluzję Brzozowice, awansując do kolejnej rundy Pucharu Polski. Trener Marcin Dziewulski ma do dyspozycji coraz szerszą kadrę, bo – jak informowaliśmy – po kontuzjach wracają Rafał Kuliński, Michał Szromek i Szymon Cichecki. Zdrowy jest również Mateusz Szukała, który w meczu z katowiczanami po jednej z interwencji wymagał pomocy medycznej.

W tygodniu nastroje poprawili sobie jednak również dąbrowianie. Podopieczni trenera Dariusza Klaczy w rozegranym awansem spotkaniu 3. kolejki z Unią Rędziny wygrali na wyjeździe 2:0. Gole na wagę trzech punktów zdobywali w drugiej połowie – najpierw do siatki trafił Marcin Mączka, a wynik ustalił Patryk Kiwior. Na inaugurację Unia przegrała 2:3 z rezerwą Piasta w Gliwicach. Co prawda do przerwy prowadziła różnicą dwóch goli i była stroną przeważającą, ale najpierw pozwoliła rywalowi na doprowadzenie do remisu, a już w doliczonym czasie pożegnała się z jakąkolwiek zdobyczą.

Latem do zespołu z Dąbrowy dołączyła czwórka nowych graczy. Antoni Turczyński z Pogoni Imielin,. Marcin Mączka z MKS-u Myszkó, Michał Paluch z Akademii GKS-u Tychy i Szymon Laskowski ze szkółki Zagłębia Sosnowiec. Trzech pierwszych zdążyło już wskoczyć do wyjściowej “jedenastki” naszego najbliższego rywala, czwarty czeka jeszcze na debiut w biało-niebieskiej koszulce.

Mecz w Dąbrowie Górnicza pomiędzy Unią a Ruchem odbędzie się w sobotę na boisku w Strzemieszycach przy ulicy Sportowej 1. Pierwszy gwizdek zaplanowano na godzinę 17:00.