Pierwszy sparing na plus. Ruch wygrał z Odrą

W pierwszym sparingu tej zimy Ruch Radzionków wygrał z Odrą Wodzisław 3:2. “Żółto-Czarni” wszystkie gole zdobywali przed przerwą, goście odpowiedzieli dopiero w końcówce.

Trener Marcin Trzcionka przed pierwszą grą kontrolną nie mógł skorzystać z kilku kontuzjowanych zawodników. Urazy leczą Szymon Turczyn, Szymon Siwy, Fabian Brewczyk i Bartosz Nawrocki, a Marcin Kowalski nie zagrał z powodu choroby. Do treningów wrócił Leon Fulianty, który znalazł się w wyjściowej “jedenastce”, obok m.in. młodzieżowca, Mikołaja Dudy.

Pierwsza połowa w wykonaniu “Cidrów” wyglądała obiecująco. Już w 5. minucie słupek obił Michał Szromek, później Ruch kreował kolejne strzeleckie okazje. Wynik udało się otworzyć w 13. minucie. Po rzucie wolnym głową uderzał Rafał Otwinowski, a odbita od jednego z obrońców rywali piłka zmyliła bramkarza Odry i wylądowała w jego starce. Później sprawy w swoje ręce wziął Szymon Matysek, który dwukrotnie znalazł sposób na zaskoczenie golkipera wodzisławian.

Po zmianie stron Ruch potrafił stworzyć sobie szanse na podwyższenie rezultatu, ale w końcówce oddał pole rywalom. Jakub Zapiór długo walczył o zachowanie czystego konta, w czym raz pomogła mu również poprzeczka. Skapitulował jednak dwukrotnie, po trafieniach w 81. i 90. minucie spotkania.

W kolejnym sparingu radzionkowianie zmierzą się z opolskim IV-ligowcem, Polonią Nysa. Spotkanie odbędzie się następną sobotę na boisku w Radzionkowie.

Ruch Radzionków – Odra Wodzisław 3:2 (3:0)

1:0 – Rafał Otwinowski 13′
2:0 – Szymon Matysek 36′
3:0 – Szymon Matysek 42′
3:1 – Jakub Wilczek 81′
3:2 – zawodnik testowany 90′

Ruch: Strzelczyk – Sadlak, Duda, Otwinowski, Fulianty, Kwaśniewski, Gwiaździński, Zalewski, Ćwielong, Szromek, Matysek. W drugiej połowie zagrali również: Zapiór, Harmata, Dudziński, Macioch.