Ruch sprawdzi się z Polonią Nysa

Piłkarze Ruchu Radzionków rozegrają drugi mecz sparingowy. Na zakończenie drugiego tygodnia okresu przygotowawczego do rundy wiosennej podopieczni trenera Marcina Trzcionki zmierzą się na boisku w Radzionkowie z Polonią Nysa.

W pierwszym spotkaniu kontrolnym „Cidry” zwyciężyły z Odrą Wodzisław 3:2. Dla „Żółto-Czarnych” udana była zwłaszcza pierwsza odsłona tego spotkania, po której prowadzili różnicą trzech goli. Tym razem radzionkowianie zmierzą się z przedstawicielem IV ligi opolskiej. Zespół trenera Andrzeja Moskala o marzeniach o powrocie do III ligi, z której spadł w poprzednim sezonie, musi odłożyć na później. Na półmetku trwających rozgrywek Polonia Nysa zajmuje ósmą pozycję z 20. punktami w dorobku. Najskuteczniejszym strzelcem był w minionym półroczu Maciej Pisula, który zdobył 11 goli. Mecz z „Cidrami” będzie dla najbliższego rywala radzionkowian pierwszym sparingiem tej zimy.

Spotkanie z Polonią Nysa zostało zaplanowane na sobotę, na godzinę 13:00. Mecz odbędzie się na boisku przy ulicy Knosały w Radzionkowie.